آقای استاندار، خرج باروت حاشیه سازان و فتنه گران نشوید
آقای استاندار، خرج باروت حاشیه سازان و فتنه گران نشوید

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی شهر مینو —  علیرضا عدالت خواه در روزپنجشنبه هفته گذشته ، حجت الاسلام علی اکبرناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام میهمان استان قزوین بود ، اینکه دعوت از ایشان از سوی چه شخص یا اشخاصی صورت گرفته باشد چندان مهم نیست . درنظام جمهوری اسلامی ایران، وقت و […]

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی شهر مینو —  علیرضا عدالت خواه

در روزپنجشنبه هفته گذشته ، حجت الاسلام علی اکبرناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام میهمان استان قزوین بود ، اینکه دعوت از ایشان از سوی چه شخص یا اشخاصی صورت گرفته باشد چندان مهم نیست .

درنظام جمهوری اسلامی ایران، وقت و زمان هرمسئول وکارگزاری باید صرف امورمردم شود ، اگرخدای نکرده مسئولی برای دید وبازدید دوستان قدیمی وهم حزبی خود به جایی سفرنماید،هرگز اجازه نخواهد داشت تا از امکانات دولتی و… استفاده کند.

سفریک مسئول فی النفسه اگر برای حل یک مشکل ویا معضلی انجام گیرد مصداق عبادت است و اگربرای تفریح و تفرج وصرفا دید و بازدید دوستان انجام شود اگر چه گناه نیست بلکه صواب هم دارد  ، اما اگر در برگیرنده وقت مدیران شود و امکانات دولتی برای مشایعت اوبسیج شود ، همه مدیران در مقابل تک تک ثانیه های  که صرف می شود مسئول هستند اگر چه بسیاری از مدیران ما حساسیت رعایت وقت را ندارند.!!  اما روزی در محضر الهی پاسخگوی عمل خود خواهند بود .

اتفاقات و حاشیه های پیرامون سفرحجت الاسلام ناطق نوری به استان وحضوردرشورای اداری از چند منظر قابل تحلیل و واکاوی است .

اولا – تشکیل شورای اداری درهراستان فرصتی  مغتنمی است که ماهیت رسیدگی به اموراجرایی و سیاسی استان را دارد ومحل  تبادل نظرو پیشنهادات مدیران است واگر هم یک شخصیت کشوری برای رضای خدا و در جهت خدمت به مردم  به جمع اعضای شورای اداری افزوده شود، قطعا برای تصمیم گیری تاثیرگذارخواهد بود، اما اگر برای رضایت دوستان گرمابه گلستانی خود، منشاء دو دستگی وحاشیه سازی شود، باید پاسخگوی خدا و مردم باشد .

دوما- دعوت از شخصیت ها وترکیب اعضای شرکت کننده درشورای اداری استان ، نباید تابع میل وهوای  درونی استاندارویا ریاست شورای اداری باشد. زیرا اگر هر فرد غیر مسئولی در جلسه شورای اداری شرکت کند ، ترکیبی تشکیل خواهد شد که همیشه محل مناقشه و زدو بندهای سیاسی و طایفه ای خواهد بود وبرخی شهروندان را به درجه یک و دو تبدیل خواهد کرد .

ثالثا – دعوت از برخی افراد رد صلاحیت شده وافراد غیرمسئول وابسته به باندهای قدرت و ثروت در شورای اداری چه توجیهی می تواند داشته باشد و اگر رفاقت و دوستی افراد سبب دعوت و شرکت این افراد در شورای اداری شده است ، قطعا جناب آقای ناطق نوری دوستان صمیمی وخوبی در جناح مقابل هم داشت و چرا از آنها دعوت به عمل نیامد.

رابعا –آقای استانداربا سفر یک شخصیت سیاسی « رفیق رد صلاحیت شده ها»  اختیاروعنان خود را برای تشکیل شورای اداری ازکف  می دهد و ناچار به دعوت از افراد نشسته  در کنج عزلت می شود که این دوراز قائده اصول حرفه ای مدیریت است !

خامسا – رفتارهای زیکزاکی ومارپله ای برای یک مدیراستانی شایسته نیست ! و نوعا برای زیر مجموعه او نیز بد آموزی دارد.

اگر شخصی  توانست در همه دوره های مدیریتی سرسفره انقلاب بنشیند وبدون در نظر گرفتن اعتقادات و آرمانهای انقلاب با همه سلایق سیاسی « ازمهرورزان دولت نهم و دهم  تا افراد طرفدار حزب منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی » کناربیاید، خود را با هوش و زرنگ نداند ، زیرا  این گونه رفتارها روزی از سوی مردم قضاوت خواهد شد.

اما یک توصیه – جناب استاندارمحترم باید توجه داشته باشد که برخی افراد نان به نرخ روز می خورند! و امروز برای حفظ پست و مقام در کنارافراد حامی فتنه گران برای شما کف می زنند وروزی هم برای دیگران کف می زدند !!

به شما توصیه داریم که به کف زدنهای محدود برخی افراد و مهره های کنارافراد رد صلاحیت شده غره نشوید و بدانید که در«  دارالمومنین قزوین»  ولایت مداران زیادی هستند که حاضرند درراه استمرار ارزشها وحفظ میراث گرانقدرشهدا ، ازجان هم مایه بگذارند ودرمقابل تنش آفرینان و حاشیه سازان غیرمسئول ایستادگی کنند.

خویشتن داری مومنین ولایت مداراستان را دراین برهه از زمان، بحساب انفعال وسرخوردگی نگذارید . قطعا مردم ولایت مداراستان با درک شرایط کشوروایجاد فرصت برای خدمت گذاری به مردم برای دولت مردان ، دندان برجگرگذاشته و با صبر، شرایط را تحمل می کنند تا استان دچارتنش و حاشیه نشود.

آقای همتی ،  سابقه گذشته برخی افراد حامی فتنه گران در این استان مشخص است وعلی رغم تاکیدات  حضرت امام خامنه ای عزیز برای کسب بصیرت، این قماش شیفته زرو زورهرگزحاضر نشدند که برائت خود را از فتنه گران و سران آنها اعلام کنند ومدیریت ملاحظه کارانه شما امروزفرصتی برای آنها بوجود آورده است که حاضرند در نشریات و رسانه های خود مانند رشیدی مطلق « نویسنده گستاخ وبی هویت به حضرت امام خمینی (ره ) » تخریب نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم و انقلابی قزوین را با مطامع دنیایی در دستور کار قرار بدهند.

آقای استاندار هوشیار باشید که خرج باروت مجدد حاشیه سازان و فتنه گران در استان نشوید.