آموزش شهروندی با کارکرد فرهنگی از جمله برنامه‌های شهرداری اقبالیه در سال ۹۷ است/ عدم برنامه ریزی صحیح در حوزه فرهنگی از دلایل اصلی صورت نگرفتن کار فرهنگی در شهر است
آموزش شهروندی با کارکرد فرهنگی از جمله برنامه‌های شهرداری اقبالیه در سال ۹۷ است/ عدم برنامه ریزی صحیح در حوزه فرهنگی از دلایل اصلی صورت نگرفتن کار فرهنگی در شهر است

به گزارش پایگاه خبری شهرمینو مهران اکبرپور شهردار شهر اقبالیه درجلسه مسئولین شهری و فعالان فرهنگی شهر که دیروز (یکشنبه) با محوریت بررسی مسائل فرهنگی برگزار شد اظهار کرد: شهرداری در سال ۹۶ بیش از یک میلیارد تومان در حوزه مسائل فرهنگی متحمل هزینه شده است. به همین منظور زمینی به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان […]

به گزارش پایگاه خبری شهرمینو مهران اکبرپور شهردار شهر اقبالیه درجلسه مسئولین شهری و فعالان فرهنگی شهر که دیروز (یکشنبه) با محوریت بررسی مسائل فرهنگی برگزار شد اظهار کرد: شهرداری در سال ۹۶ بیش از یک میلیارد تومان در حوزه مسائل فرهنگی متحمل هزینه شده است. به همین منظور زمینی به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان برای تجهیز کتابخانه شهر هزینه شده تا به بهره‌وری کتابخانه برسد.

وی تصریح کرد: شهرداری باید فرصت‌های فرهنگی به وجود آورد و کارکردهای فرهنگی در چهارچوب وظایف خود انجام دهد.

اکبر پور افزود: در بخش فرهنگی شهرداری قصد دارد دو برنامه در سال ۹۷ اجرایی و عملی ‌کند. آموزش شهروندی با کارکرد فرهنگی از جمله برنامه‌های شهرداری در سال پیش رو است. این آموزش از مساجد آغاز می‌شود. آموزش همسرداری، روش صحیح برخورد با فرد معتاد، آموزش قرآن و آموزش احکام به عنوان تقویت و تحکیم خانواده‌ها از جمله برنامه‌های شهرداری در این بخش است. نقش ما در آراستگی جامعه می‌تواند به منزله داشتن شهری با قابلیت‌های شاخص در تمامی زمینه‌ها موثر باشد در همین راستا یکی از کارکردهای شهرداری در سال ۹۷ دوره‌های آموزش شهروندی است.

این مسئول اذعان داشت: شهرداری در بخش‌های عمرانی نیز کارکرد فرهنگی دارد. به همین منظور زمینی برای ساختن مسجد در نظر گرفته شده و دوسال از تحویل زمین شهرداری می‌گذرد اما هنوز این مسجد ساخته نشده است. شهرداری آمادگی دارد در بخش عمرانی با کارکرد دینی فعالیت کند به همین منظور بودجه‌ای برای ساخت دارالقرآن در سال ۹۷ پیش بینی خواهد شد.

شهردار اقبالیه خاطر نشان کرد: زمین‌هایی با کارکرد مذهبی برای ساخت بنای هیئت‌های مذهبی توسط شهرداری در اختیار هیئت‌ها قرار داده می‌شود. این مسئله زمانی محقق می‌شود که هیئت‌ها متعهد به دور ساخت زمین باشند و اگر زمین بدون کارایی به نام گروه و هیئت باقی بماند باید تحویل شهرداری گردد.

اکبرپور بیان کرد: یکی از نقش‌ها و وظایف شهرداری برگزاری اعیاد، جشن‌ها و مناسبات عزاداری در طول سال می‌باشد.

وی درپایان عدم برنامه ریزی صحیح در حوزه فرهنگی را از دلایل اصلی صورت نگرفتن کار فرهنگی دانست و افزود: فرهنگسرا شهر باید در تمامی شاخصه‌های ارائه خدمات خود فعالیت کند. در این راستا از دستگاه‌های مجری مانند سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان در خواست می‌شود تا با هدف بهبود و ارائه خدمات مطلوب‌تر و با کیفیت بهتر به شهرداری کمک کنند تا از فرهنگسرا شهر به طور مطلوب بهره برداری شود.