احتمال طرح استیضاح رئیس جمهور از سوی اصلاح‌طلبان
احتمال طرح استیضاح رئیس جمهور از سوی اصلاح‌طلبان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو؛ جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: از قوه مجریه سؤال داریم تا پاسخگو باشد و مردم باید از مسئولان اجرایی مطالبه کنند چراکه این افراد  قول دادند مشکل تورم و اشتغال را حل می‌کنند و وعده برجام را برای […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو؛ جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرداز قوه مجریه سؤال داریم تا پاسخگو باشد و مردم باید از مسئولان اجرایی مطالبه کنند چراکه این افراد  قول دادند مشکل تورم و اشتغال را حل می‌کنند و وعده برجام را برای حل مشکلات به مردم دادند.

وی افزود: امروز نمایندگان مردم از سؤال‌کنندگان هستند و بر این اساس در حال گزارش به مردم هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ارائه وعده‌های اشتغال برای مردم از سوی مسئولان اجرایی گفت: وظیفه نمایندگان قانون‌گذاری و نظارت است اما نماینده مردم هم درعین‌حال پاسخگو هستند.

 

۲۰۰ پرسش برای سوال از رئیس جمهور در هیئت رئیسه مانده

وی افزود: از رئیس‌جمهور باید سؤال شود و در این راستا ۲۰۰ سؤال نوشته‌شده اما در هیئت‌رئیسه مانده است که البته باید سؤال سنجیده و قوی باشد.

 

کارجهادی برای حل مشکلات لازم داریم

کریمی بابیان اینکه کار معمولی علاج حل مشکلات نیست بلکه کار جهادی برای حل مشکلات لازم داریم تصریح کرد: معتقد هستم نباید از رئیس‌جمهور سؤال شود و همچنین نباید استیضاح شود بلکه باید دولت اصلاح و کابینه درست شود و این‌چنین سیاست‌های حاشیه سازانه توسط دولت کنار گذاشته شود.

 

دولت با همین روال پیش برود ۳۰ درصد باقی مانده صنعت راکد می شود

وی افزود: مطمئن باشید که مجلس فداکارانه در راستای حل مشکلات با اولویت اقدام دارد اما وضع فعلی هم قابل‌تحمل نیست چراکه با همین روال دولت بخواهد پیش برود همین ۳۰ درصد صنعت باقی‌مانده نیز راکد می‌شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اصل ۱۳۱ قانون اساسی اشاره دارد که در این صورت رئیس‌جمهور می‌تواند استعفا دهد و اگر استعفا نداد در مجلس می‌تواند استیضاح شود و در غیر این صورت دیوان عالی کشور می‌تواند بر اساس قواعد و قانون عدم‌کفایت رئیس‌جمهور را اعلام کند.

 

امکان طرح استیضاح رئیس جمهور از سوی اصلاح طلبان

وی بابیان اینکه اما ما معتقد به اجرای این اصل در این برهه نیستیم افزود: اصلاح‌طلبان در حال جدا کردن حساب خود از دولت هستند درحالی‌که این دولت اعتدال و اصلاحات است و مجلس هم در اختیار این طیف هستند.

کریمی گفت: درعین‌حال اصلاح‌طلبان سهمشان را گرفتند و مخالف خوانی می‌کنند که پای حساب این طیف نوشته نشود تا خودشان را به عنوان قهرمان ذخیره کنند.

وی با اشاره به اینکه امکان طرح استیضاح رئیس جمهور از سوی اصلاح طلب ها وجود دارد، افزود: بعید نیست که در زمان استیضاح، با بازی و سیاسی‌کاری، همین اصلاح‌طلبان پای‌کار استیضاح رئیس دولت بیایند.