احزاب باید مطالبه گر خواسته های مردم باشند
احزاب باید مطالبه گر خواسته های مردم باشند

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری قزوین، توجه به مطالبه گری مردم از سوی احزاب را یادآور شد و گفت: عدم توجه به این موضوع در نهایت باعث سلب اعتماد مردم می شود.

به گزارش روز دوشنبه شهرمینو و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قزوین، عباس افلاطونی در نشست با مسئولان برخی از دفاتر احزاب سیاسی این شهرستان، تاکید کرد: یکی از مهمترین دلایل عدم اقبال مردم به احزاب سیاسی، عملکرد خود احزاب در ارتباط با مسایل جاری روز است.
وی با بیان اینکه متاسفانه در بسیاری از موارد شاهدیم که برخی احزاب و جناح های سیاسی در برابر هم به جای نقد یکدیگر، پا را فراتر از حد گذاشته و تنها در صدد حمله کردن هستند، تصریح کرد: این گونه موارد باعث می شود تا ضمن نادیده گرفتن و توجه نکردن به موضوعات روز، به اصل نهاد حزب نیز آسیب وارد شود.
به گفته وی، چنین رفتارهای ناهنجار و به دور از عرف سیاسی و حزبی باعث می شود تا مردم رغبت و انگیزه ای برای عضویت و حتی حضور در برگزاری بسیاری از مراسم های حزبی نداشته باشند.
افلاطونی خاطرنشان کرد: علاوه بر موضوعات مطرح شده، احزاب ما آن طور که باید مطالبه گر نبوده و متاسفانه حتی توانایی طرح و پیگیری مطالبات مردم را در بسیاری از امور از طریق مجراهای قانونی ندارند.