شناسه خبر : 27863
۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳
علیجانی مسئول طرح تفصیلی شهرداری شهراقبالیه گفت:

احیای بافت‌های قدیمی شهر موجب ارتقای کیفی ساختارهای شهری می شود

شهراقبالیه با توجه به اینکه دارای بافت‌های فرسوده است باید تدابیر اساسی به منظور رفع سریع این بافت‌ها اتخاذ کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ علیجانی مسئول طرح تفصیلی شهرداری شهراقبالیه گفت: احیای بافت‌های قدیمی شهر موجب ارتقای کیفی ساختارهای شهری می شود.

وی افزود: شهراقبالیه با توجه به اینکه دارای بافت‌های فرسوده است باید تدابیر اساسی به منظور رفع سریع این بافت‌ها اتخاذ کند.

وی ادامه داد: وجود این بافت‌های فرسوده علاوه بر اینکه چهره شهر را نامنظم و نازیبا می‌سازد خطراتی را نیز دارد و جان شهروندان را تهدید می‌کند.

علیجانی ، اجرای پروژه‌های احیای بافت‌های قدیمی شهر را موجب ارتقای کیفی ساختارهای شهری دانست و افزود: مجموعه مدیریت شهری اهتمام ویژه‌ای در انجام این مهم دارد و شورای شهر نیز جهت اجرای این مهم سیاست گذاری و تدابیر خوبی اندیشیده است.

وی تأکید کرد: به هر اندازه که طرح احیای بافت‌های قدیمی در راستای رعایت مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی انجام گیرد به همان اندازه موفقیت اجرای طرح تضمین می‌شود.

مسئول واحد طرح تفصیلی شهرداری اقبالیه استفاده بهینه از فضاهای مطلوب شهری را مهم ارزیابی و عنوان کرد: اجرای طرح احیای بافت‌های قدیمی و فرسوده به صورت گسترده می‌تواند به طور کارآمد و شایسته‌ای توسعه پایدار فضا و ساختار شهری را فراهم آورد.

 

کدخبر: ۷۲/ع/۱۸

۳۲۲ total views, 2 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB