اختتامیه ی نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه ای
اختتامیه ی نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه ای

به گزارش خبرنگار اجتماعی شهر مینو؛ نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی استان قزوین  پس از ۲ روز برگزاری در دانشکده علوم پزشکی استان قزوین پایان یافت. در اختتامیه ی این مراسم مسئولین برگزاری این دوره هدف از این دوره را بیان کردند. کبودوند از سازمان فضای مجازی سراج استان قزوین ضمن […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی شهر مینو؛ نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی استان قزوین  پس از ۲ روز برگزاری در دانشکده علوم پزشکی استان قزوین پایان یافت.

در اختتامیه ی این مراسم مسئولین برگزاری این دوره هدف از این دوره را بیان کردند.

کبودوند از سازمان فضای مجازی سراج استان قزوین ضمن تشکر از مسئولین و همکاری آنها اظهار کرد: ما اولین هدفمان تشکیل موکبهایی برای پیاده روی اربعین است که در آن خلاف باقی موکب ها از سواد فضای مجازی صحبت شود.

وی گفت: ارزیابی پس از این دوره برای این است که بتوانیم گزینش صحیحی از مربیان داشته باشیم و بتوانیم با اهداف درون سازمان سراج از مربیان به بهترین صورت ممکن استفاده کنیم و این توسط سازماندهی فعالان فضای مجازی صورت میگیرد.

وی در ادامه گفت: عملیاتی کردن فضای مجازی در حوزه های مختلف از جمله اربعین یکی زا نتایج همین دوره ها خواهد بود به گونه ای که وقتی ۱۹ استان از کشور در کربلا موکب دارند که برخلاف پذیرایی و … به موضوع فضای مجازی بپردازند .

کبودوند در پایان بیان کرد: بیستمین بودجه هم به استان قزوین میرسد که آقایانی که علاقمند هستند میتوانند اعلام آمادگی برای این طرح کنند تا هفته ی بعد اعزام صورت بگیرد.

در ادامه ی این مراسم آقای برین مسئول دوره تربیت مربی از اهداف و نتایج این دوره گفت و اشاره کرد: ما باید به فضای مجازی ورودی هدفمند داشته باشیم نه براساس اینکه عده ای میروند بلکه با یک هدف خاص و تعریف شده وارد این فضا شویم.

وی گفت: عمق و عقبه ی تولیدات رسانه ای دشمن را باید قبل از ورود بدانیم تا تکمیل کننده ی پازل دشمن نشویم در این صورت میتوانیم حضوری فعال و نتیجه بخش داشته باشیم.

برین ضمن بیان اینکه نقش ما در این جبهه هم نشر هم انتقال هم مجاهدت است گفت: نقشی که ما برای حضور در فضای مجازی داریم باید نقضی باشد که بتواند مسجد را پیر کند و ایفا کننده ی برنامه های زیرساختی و اعتقادی باشد.

در پایان این مراسم هم آقای امیری مسئول برگزاری نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه ای در استان قزوین، به نحوه ی برگزاری آزمون آنلان و چگونگی حضور و گزینش افراد و اعطای مدرک و گواهی معتبر اشاره کرد.