خوراک فرهنگی باید متناسب با شئون، نیازها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و ملی باشد
خوراک فرهنگی باید متناسب با شئون، نیازها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و ملی باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، فریدون همتی صبح امروز در مراسم افتتاح خانه فرهنگ روستای زیاران شهرستان آبیک اظهار کرد: پس از مذاکرات هسته‌ای بیش از ۳۷۰ میلیون دلار قطعی در استان قزوین سرمایه‌گذاری صورت گرفته است. وی افزود: از سال ۵۲ تا پیش از استقرار دولت یازدهم در استان قزوین ۵۲۶ میلیون […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، فریدون همتی صبح امروز در مراسم افتتاح خانه فرهنگ روستای زیاران شهرستان آبیک اظهار کرد: پس از مذاکرات هسته‌ای بیش از ۳۷۰ میلیون دلار قطعی در استان قزوین سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی افزود: از سال ۵۲ تا پیش از استقرار دولت یازدهم در استان قزوین ۵۲۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این استان صورت گرفته بود در حالی که پس از مذاکرات هسته‌ای دولت تدبیر و امید بیش از ۳۷۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان قزوین صورت گرفته است.

استاندار قزوین ادامه داد: در سال ۹۳ و ۹۴ سرمایه‌گذاری خارجی در استان قزوین صفر بوده است.

همتی اضافه کرد: فرهنگ چهار فرمول نیست بلکه از گذشته دور فرهنگ وجود داشته که باید با پایش و پالایش وجوه مثبت آن را به خدمت بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ در چارچوب ارزش‌ها، اصول، باورها، اعتقادات، گفتمان‌ها و روابط اجتماعی بروزرسانی می‌شود.

استاندار قزوین اذعان کرد: جامعه زنده و پویا به حوزه‌های فرهنگی مختلف نیاز داشته چراکه سلایق و نیازهای متنوعی در جامعه وجود دارد.

همتی یادآور شد: خوراک فرهنگی متناسب با شئون، نیازها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و ملی باید به جامعه تزریق شود تا همه جامعه زیر پوشش فرهنگ قرار گیرند.

وی گفت: در حوزه فرهنگ به آزاداندیشی اعتقاد دارم ولی مرزش با ولنگاری فرق می‌کند.

استاندار قزوین با بیان اینکه زیاران از روستاهای خوش آب و هوا و با مردمانی خوب است، عنوان کرد: تمام موضوعات و مؤلفه‌های فرهنگی باید ساماندهی و مدیریت شود تا جامعه‌ای فرهیخته، بانشاط و پویا داشته باشیم.

همتی خاطرنشان کرد: در وزارت کشور این دیدگاه وجود دارد که به جای شهر کردن روستاها، همان خدمات و امکاناتی که به شهرها داده می‌شود به روستاهای بزرگ ارائه شود که در خصوص روستای زیاران این مهم در دستور کار قرار دارد.

وی تشریح کرد: در تلاش هستیم دغدغه‌های مردم روستای زیاران از جمله رفع مشکل مردم این روستا با آستان قدس رضوی را رفع کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: درخواست مردم روستای زیاران مبنی بر تعیین حدود از آستان قدس رضوی، درخواستی منطقی، عقلانی و کارشناسی است.

همتی عنوان کرد: مردم روستای زیاران مخالف وقف نیستند و اضافه بر حقشان که قانونی و شرعی است، نمی‌خواهند.

وی در پایان اضافه کرد: احداث بلوار مناسب و درخور مردم در روستای زیاران احداث می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/۱۰۰۰*