اشتغالزایی قرارگاه خاتم الانبیاء درمحرومترین نقطه گچساران+تصاویر

طرح تامین آب اراضی کشاورزی باباکلان گچساران با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و مدیرعامل موسسه حراءقرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) کلنگ زنی شد که با بهره‌برداری از این طرح 580 هکتار از اراضی این منطقه با اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار اراضی به زیر کشت خواهد رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازآفتاب جنوب،با حضور نماینده مردم گچساران و باشت، مسئولان استانی، معاون استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیر عامل موسسه حراءقرارگاه خاتم الانبیاء(ص) طرح تامین آب اراضی کشاورزی باباکلان گچساران کلنگ‌زنی شد.

در این آیین جعفر گوهرگانی،رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های آب و خاک از اولویت‌های جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است، اظهار کرد: آغاز عملیات اجرایی طرح تامین آب اراضی کشاورزی باباکلان گچساران با اعتباری به مبلغ ۲۱۵ میلیارد ریال  اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای این طرح بیان کرد: آبگیر، تونل انتقال و رسوب گیر، ایستگاه پمپاژ، تاسیسات برقی،  خط انتقال به طول ۵ کیلومتر و مخزن به حجم ۱۰۰۰ متر مکعب از اجزای این طرح است.

وی در ادامه به مشخصات فنی ایستگاه پمپاژ اشاره وتصریح کرد:  دبی متوسط ۴۵۰ لیتر بر ثانیه، ارتفاع پمپاژ ۱۷۸ متر، توان مورد نیاز ۲/۲ مگاوات، تعداد پمپ ۱۰ دستگاه، نوع پمپ‌ها الکترو پمپ شناور، ساختمان برق ۲۰۰ متر مربع، ساختمان بهره برداری ۸۰ متر مربع است.

گوهرگانی با اشاره به اهداف طرح گفت: با بهره‌برداری از این طرح در روستای باباکلان موجب اشتغالزایی پایدار و ایجاد فرصت‌های شغلی مطمئن، افزایش تولید ملی و ارتقا شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی منطقه و استفاده از خاک مستعد و غنی اراضی با احداث باغ و جلوگیری از فرسایش خاک خواهد شد.

این مسوول با بیان اینکه تامین اراضی آب کشاورزی باباکلان گچساران موجب اشتغالزایی خواهد شد، تصریح کرد: به صورت مستقیم تعداد ۳۰۰ نفر اشتغالزایی برای این منطقه محروم به وجود خواهد آمد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به مشخصات فنی طرح  ابراز کرد: سطح ناخالص اراضی هدف به متراژ ۵۸۰ هکتار و تامین آب مورد نیاز برای این طرح از رودخانه زهره است و حجم آب مورد نیاز  ۶.۷ میلیون متر مکعب در سال، دبی متوسط برداشت آب ۳۱۶.۵ لیتر در ثانیه و حداکثر دبی برداشت در ماه پیک مصرف ۴۵۰ لیتر در ثانیه است.

وی با اشاره به اعتبارات اختصاص داده شده برای آغاز عملیات این طرح خاطرنشان کرد: اعتبارات این طرح از طریق اعتبارات ریاست جمهوری، قرارگاه خاتم الانبیاءو موسسه حرا تخصیص داده شده است.

گوهرگانی با بیان اینکه مبلغ ۲۱۵ میلیارد ریال برای اجرایی شدن این طرح اختصاص داده شده، خاطرنشان کرد: ظرف مدت ۲۴ ماه آینده این طرح به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهارکرد: با بهره‌برداری از این طرح ۵۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی باباکلان با اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار اراضی به زیر کشت خواهد رفت.

۴۸۳ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB