اصرار شهرداری بر شفافیت مالی و صحت رسیدگی کارکردهای عمرانی است/ مطابق قانون هزینه جمع‌آوری زباله را مردم باید پرداخت کنند
اصرار شهرداری بر شفافیت مالی و صحت رسیدگی کارکردهای عمرانی است/ مطابق قانون هزینه جمع‌آوری زباله را مردم باید پرداخت کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی شهر مینو؛ مهران اکبرپور شهردار اقبالیه در جلسه شورای اسلامی شهر اقبالیه که در صحن شورا تشکیل شد بیان کرد: موضوعات اثبات مالکیتی در اقبالیه از مشکلات عمده در اقبالیه است که از نظر زمانی می‌تواند در پروسه و ارائه خدمات برای شهروندان تاثیرگذار باشد. اکبرپور اظهار کرد: در شرایطی هستیم […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی شهر مینو؛ مهران اکبرپور شهردار اقبالیه در جلسه شورای اسلامی شهر اقبالیه که در صحن شورا تشکیل شد بیان کرد: موضوعات اثبات مالکیتی در اقبالیه از مشکلات عمده در اقبالیه است که از نظر زمانی می‌تواند در پروسه و ارائه خدمات برای شهروندان تاثیرگذار باشد.
اکبرپور اظهار کرد: در شرایطی هستیم که اسناد افراز شده ۶ دانگ برای پلاک‌های تفکیکی شهر  نداریم، به جز ۲۰ درصد از مردم که خود از طریق قوانین اقدام کردند و سند رسمی گرفتند.
وی در ادامه افزود: برای تشویق مردم به این سمت و سو، قراردادی با شرکت عمران و مسکن‌سازان استان قزوین صورت گرفته است که این تفاهم نامه بار مالی برای شهرداری ندارد و شرکت مسائل مالکیت را پیگیری می‌کند. البته مردم الزامی ندارند که از این طریق اقدام کنند و قرارداد با این شرکت انحصاری نیست.
این مسوول تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک شهرداری بدون سند مالکیت پرونده ساختمانی صادر نمی‌کند بنابراین شهرداری تسهیل این کار را برای مردم به وجود می‌آورد.
شهردار اقبالیه عنوان کرد: یکی از کارکردهایی که ‌شهرداری اصرار برآن دارد شفافیت مالی و صحت رسیدگی کارکردهای عمرانی است. نیروهای انسانی شهرداری متشکل از چند طیف است.
این مسوول با اشاره به سرانه کاربری‌های عمومی سرانه شهر در طرح تفظیلی گفت: طبق آخرین سر شماری اقبالیه دارا  جمعیت ۵۵ هزار نفری است که طبق مصوبات شورا عالی شهرسازی و معماری جزا شهرهایی است که بالا ۵۰ هزار جمعیت و پایین ۱۰۰ هزار جمعیت است.
اکبرپور ضمن بیان اینکه طرح تفظیلی بازنگری در طرح جامع است افزود: در طرح تفصیلی حداقل سران‌های موردنیاز استانداردهای ابلاغ شده از سمت شورا عالی شهرسازی و معماری را دارا می‌باشیم بنابراین پس از ابلاغ  فرآیند تصویب این طرح در توسعه شهری سرانه‌های کسری موردنیاز که در توسعه شهری پیش بینی شده است به مرحله اجرا می‌رسد.

وی در خصوص نحوه توزیع منابع مالی شهرداری با توجه به دیون شهرداری اظهار کرد: درتوزیع اعتبار باید دو موضوع در نظر گرفته شود. طول مدت زمانی که به اشخاص بدهکار هستیم و مدیریت در اجرا پروژه شهرداری که در کمیته مربوطه بحث میشود از جمله مواردی است که در توزیع اعتبار مورد توجه قرار می‌گیرد. شهرداری علاوه بر تامین هزینه های جاری با توجه به فرایند پرداخت بدهی و دیون گذشته، بدهی‌های سنواتی را از ۱۰ میلیارد تومان به ۶ میلیارد تومان کاهش داد.

این مسوول از حجم بالا زباله در اقبالیه خبر داد و افزود: شهروندان باید خصوص جمع‌آوری زباله کمک کنند چراکه مطابق قانون هزینه جمع‌آوری زباله را مردم باید پرداخت کنند.