اعزام بیش از ۸۰۰۰ نفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور
اعزام بیش از ۸۰۰۰ نفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور

مسؤول قراگاه راهیان‌نور سپاه صاحب‌الامر(عج) از اعزام بیش از ۸۰۰۰ نفر از مردم استان قزوین به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

سرهنگ محرمعلی والدی در گفت‌وگو با خبرگزاری ما گفت : با بیان اینکه اعزام‌ها در دو مرحله انجام می‌شود، اظهار کرد: مرحله اول از ۲۵ مهر آغاز شده و تا ۲۵ آذر ادامه داشت .

وی افزود: مرحله دوم اعزام‌ها که ویژه نوروز است از ۱۷ اسفند آغاز شده و تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

این مسؤول ادامه داد: در مرحله اول که از ۲۵ مهر تا ۲۵ آذر انجام شد، بیش از ۳ هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شده و از نزدیک از مناطق جنگی کشور بازدید کردند.

وی تأکید کرد: همچنین مرحله دانشجویی این اردو نیز از ۱۷ اسفند آغاز خواهد شد که بیش از ۳ هزار ۳۰۰ دانشجو با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.

والدی عنوان کرد: اردوهای عمومی راهیان نور نیز با کمک مسؤولان دستگاه‌های اجرایی در حال انجام است که علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های بسیج محلات در مساجد برای اعزام، ثبت نام کنند.

وی تأکید کرد: پیش بینی میکنیم بیش از ۴ هزار نفر از طریق بسیج محلات و یک هزار نفر نیز به صورت خودجوش و داوطلبانه در مناطق جنگی جنوب کشور حضور پیدا کنند.

مسؤول قراگاه راهیان‌نور سپاه صاحب‌الامر(عج) با بیان اینکه هزینه اعزام هر نفر به جنوب کشور ۳۶۰ هزار تومان است، عنوان کرد: با کمک دستگاه‌ههای اجرایی تنها ۱۰۰ هزار تومان را از افراد دریافت کرده و بقیه این مبلغ از منابع دیگر تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان قزوین با دو اردوگاه میزبان کاروانهای اعزامی از استان است، تأکید کرد: اردوگاه‌های صاحب‌الامر(عج) در خرمشهر و پایگاه شهید مسعودنیا در اهواز با استعداد میزبانی از ۱۱۰۰ نفر آماده پذیرایی از زائران عزیز هستند.

والدی در پایان عنوان کرد: همکاری بدنه اجرایی استان برای اعزام مردم بسیار مطلوب بوده و در این بین اگر خانواده نیازمندی به دنبال حضور در این مناطق باشد می توانیم زمینه اعزام او را نیز فراهم کنیم این در حالی است که با هماهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) ۷۵۰ نفر از مددجویان این کمیته نیز برای اولین بار به راهیان نور اعزام خواهند شد.

  • منبع خبر : فارس