اعزام ۶۵ نفر زائراولی از اقبالیه به مشهد مقدس
اعزام ۶۵ نفر زائراولی از اقبالیه به مشهد مقدس

حسنعلی نوروزی مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ‌و‌هنر شهرمینو اظهار کرد: از ابتدا سال ۹۶ تا کنون حدود ۱۵۰۰ نفر زائر اولی بالای ۴۰ سال از استان قزوین به مشهد مقدس اعزام شده اند. وی در ادامه افزود: کاروان‌های زیارت اولی در قالب طرح «مهر درخشان» ازسراسر کشور […]

حسنعلی نوروزی مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ‌و‌هنر شهرمینو اظهار کرد: از ابتدا سال ۹۶ تا کنون حدود ۱۵۰۰ نفر زائر اولی بالای ۴۰ سال از استان قزوین به مشهد مقدس اعزام شده اند.

وی در ادامه افزود: کاروان‌های زیارت اولی در قالب طرح «مهر درخشان» ازسراسر کشور با کمک خیرین، برخی مراکز نیکوکاری،ادارات و نهادها اعزام می‌شوند و ۳ روز در زائرسرای آستان قدس میهمان امام رضا(ع) هستند و یک وعده نیز در آشپزخانه حضرتی میهمان امام رضا(ع) می‌باشند و در کل رفت وبرگشت این مسافرت ۵ روز به طول می‌انجامد.

این مسئول اذعان داشت: بیشتر زائرین این طرح محرومین و نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و از مناطق محروم استان اعزام می‌شوند.

نوروزی خاطر نشان کرد: درحکمی که مقام معظم رهبری مدظله العالی به تولیت معزز آستان قدس رضوی دادند یکی از مواد ۷ گانه یا منشور ۷ ماده‌ای توصیه‌های مقام معظم رهبری، توجه به زائرین و محرومین و محوریت در این زمینه‌ها تاکید شده و در استان‌ها با ایجاد و راه‌اندازی نمایندگی‌های آستان قدس رضوی از آذر ماه سال ۱۳۹۵ شروع به اعزام زائرین شده است.

این مسئول افزود: افرادی که بالای ۴۰ سال سن دارند و به علت فقرمالی تا کنون نتوانسته‌اند به مشهد مقدس مشرف شوند به عنوان زائر اولی به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: از سال گذشته تا کنون از استان قزوین حدود ۲۰۰۰ نفر زائر به مشهد مقدس اعزام شده‌اند. روزانه بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر میمهان امام هشتم(ع) و آستان قدس رضوی هستند.

در ادامه وحید مهری رابط نمایندگی آستان قدس رضوی شهر اقبالیه افزود: روز گذشته ۶۵ نفر زائر اولی از اقبالیه و ۲۵ نفر از بسیجیان به زیارت امام رضا‌(ع) مشرف شدند.

مهری در پایان بیان کرد: تاکنون حدود ۵۰۰ نفر از اقبالیه به مشهد مقدس اعزام شدند که اسکان ۳ روزه و وعده غذایی آنان در مشهد به صورت رایگان و مهمان آستان قدس رضوی می‌باشند. یک وعده نیز در آشپزخانه حضرتی مهمان امام هشتم(ع) می‌شوند. ۸۰ هزار تومان نیز به عنوان هزینه ایاب و ذهاب پرداخت می‌کنند که در برخی موارد ۴۰ درصد آن توسط زائر و بقیه توسط آستانتأمین می‌شود.