شناسه خبر : 33823
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
امروز صورت گرفت؛

افتتاح مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی و حرکتی بهنیا

مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی و حرکتی بهنیا با ظرفیت 50 نفر صبح امروز با حضور مدیرکل بهزیستی استان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو، علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان از افتتاح مرکز روازنه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی و حرکتی خبر داد و گفت در حال حاضر ۴ مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی و حرکتی در استان فعال است .

مدیرکل بهزیستی استان افزود این مرکز غیر دولتی با ظرفیت ۵۰ نفر و با مساحت ۱۸۰ متر با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و پانصد هزار ریال توسط بخش خصوصی و تحت نظارت بهزیستی استان راه اندازی شده است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴ مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی و حرکتی در استان فعال هستند افزود : یک مرکز کاملا دولتی نیز بصورت رایگان به معلولین استان ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی می نماید .

وارثی خاطر نشان کرد بهزیستی استان بصورت ماهیانه مبلغ ۳ میلیون ۴۰۰ هزار ریال به ازای آموزش و توانبخشی هر معلول به مرکز پرداخت می نماید.
مدیرکل بهزیستی استان فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، روانشناسی ، گفتار درمانی ، هنردرمانی را از خدمات قابل ارائه در این مراکز عنوان کرد .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰ مددجوی در استان پشت نوبت در یافت خدمات آموزش و توانبخشی هستند اضافه کرد : یک مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی و حرکتی در استان به زودی راه اندازی می شود که با وجود این مرکز هیچ مددجوی جسمی و حرکتی پشت نوبت دریافت خدمات توانبخشی در استان نخواهد بود .

 

منبع : شاخص نیوز

۵۲۵ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB