شناسه خبر : 33814
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
داوود محمدی:

اقبالیه دارای مشکل کمبود آب شرب است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درخصوص مشکلات شهری اقبالیه اذعان کرد: طی جلساتی با وزیر نیرو و رئیس مجلس شورا اسلامی قرار بر انتقال ۶۰ میلیون مترمکعب آب از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۸ روستا قزوین از جمله شهر اقبالیه شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شهرمینو؛ در برنامه دعوت از خیرین موکب کربلا، مسئولین شهر اقبالیه و استان قزوین که توسط مسئولین موکب راهروان حضرت زینب (س) در حسینه حضرت ابوالفضل( ع) شهر اقبالیه برگزار شد، رییس شورا اقبالیه مشکلات شهر اقبالیه را به داوود محمدی نماینده مردم شهر قزوین، ارائه داد و خواستار پیگیری شد.

در این مراسم علی بیگدلی رئیس شورا شهر اقبالیه خطاب به داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود، ضمن تشکر از وی گفت: اقبالیه دارای مشکلاتی از قبیل کمبود آب شرب است. همچنین این شهر دچار بدهی ده میلیار تومانی است که نسبت به درآمد شهرداری این شهر بدهی کلانی محسوب می‌شود این درحالی است که شهردار سابق این بدهی را سه میلیارد تومان اعلام کرده بود.

وی خواستار ارتقا جایگاه اقبالیه در تقسیمات کشوری شد و عنوان کرد: با ارتقا جایگاه این شهر در سطح کشور قطعا مردم نتایج مثبت آن را خواهند دید. همچنین اقبالیه دارای درمانگاه شبانه‌روزی بود که بنابه تقاضای متصدی این درمانگاه بسته شد و با پیگیری‌های شورا درمانگاه دیگری به تصدی‌گری دکتر لشگری تا پایان ماه بعد بهره برداری خواهد‌شد.

در ادامه برنامه داود محمدی ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم و تشکر از حاضرین در مراسم و عرض تبریک به سرگرد صادق پور گفت: بزرگ‌ترین راهپیمایی تاریخ در کربلا صحنه ارزشمندی از جایگاه شیعه را در تمام دنیا به تصویر می‌کشد و کار خیر شما خیرین نقش اساسی در این امر ایفا می‌کند.

محمدی درخصوص مشکلات شهری اقبالیه اذعان کرد: طی جلساتی با وزیر نیرو و رئیس مجلس شورا اسلامی قرار بر انتقال ۶۰ میلیون مترمکعب آب از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۸ روستا قزوین از جمله شهر اقبالیه شد. اتمام این پروژه حدود ۴ سال به طول می‌انجامد و تا آن زمان آب شرب اقبالیه باید از طرق چاه‌های کمکی تامین گردد.

وی بیان کرد: از هفت پیشنهاد ارتقا شهری در استان ارتقا دو شهر اقبالیه و محمدیه قطعی است و در حال تصویب و ارائه به هیئت دولت می‌باشد. درخصوص بدهی شهر اقبالیه نیز درصدد کمک رسانی برای پرداخت بدهی این شهر هستیم.

محمدی اظهار کرد: درخصوص درمانگاه شهر اقبالیه نیز همکاری لازم را به‌عمل می‌آوریم و با پیگیری شورا شهر اقبالیه با مسئولین مربوطه هماهنگی لازم را انجام می‌دهیم.

۶۷۹ total views, 4 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB