اقتصاد مقاومتی ضامن تداوم حیات انقلاب در مرحله کنونی است/ آرمان بزرگ انقلاب اسلامی تشکیل تمدن نوین اسلامی است
اقتصاد مقاومتی ضامن تداوم حیات انقلاب در مرحله کنونی است/ آرمان بزرگ انقلاب اسلامی تشکیل تمدن نوین اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و ضمن اشاره به اقدامات سودجویانه آمریکا اذعان داشت: آمریکا این استکبار جهانی پس از آن که گروه تکفیری داعش در سوریه با شکست مواجه شد این گروه […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و ضمن اشاره به اقدامات سودجویانه آمریکا اذعان داشت: آمریکا این استکبار جهانی پس از آن که گروه تکفیری داعش در سوریه با شکست مواجه شد این گروه را به سمت افغانستان هدایت کرد تا اینگونه شرایط منطقه خاورمیانه را بر هم زند.

وی در ادامه تصریح کرد: دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا پس از آن که ده‌ها کشور از مجمع بین الملل در پاسخ به اقدامات آمریکا جهت ایجاد سفارت آمریکا در بیت المقدس علیه این کشور رای دادند به سازمان ملل اعلام کرد که بیشتر کشورهایی که با این اقدام مخالفت کردند کشورهایی هستند که آمریکا به آن ها کمک مالی کرده و این دلارها از مالیات‌های مردم این کشور تامین شده‌اند.

فاطمیان عنوان داشت: آمریکا از سازمان ملل خواست کشورهایی که آمریکا به آنها کمک مالی می‌کند باید متعهد شوند که همواره در جهت خواسته و منافع این کشور اقدام کنند. این درخواست دونالد ترامپ به وضوح بیانگر آن است که آمریکا در هیچ اقدامی منافع خود را فراموش نکرده و فقط به دنبال اهداف سودجویانه خویش می‌باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به دهه فجر خاطر نشان کرد: طبق فرمایشات امام راحل مهم ترین مسئله امروز در باب انقلاب، استقامت بر اصول است؛ دهه فجر، دهه طلوع است ولذا بزرگداشت آن باید با اهمیت انجام گیرد. دهه مبارک فجر حقیقتا فجر سعادت این ملت بزرگ بلکه فجر ملت‌های اسلامی است. دهه فجر، خواستگاه ارزش‌های اسلامی و گرامیداشت بزرگترین معجزه الهی در این روزگار است.

امام جمعه شهر اقبالیه ضمن اشاره به بهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب بیان کرد: طبق فرمایش معظم اله هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان بعد از اینکه در سوریه و عراق شکست خورد، توجیه حضورش در منطقه و ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی است. هدف اصلی استکبار، مشغول سازی مسلمانان منطقه با کشتار یکدیگر و فراموشی مساله اول جهان اسلام یعنی فلسطین و نیز حوادث دردناک منطقه همچون تهاجم بی‌رحمانه آل سعود به یمن و فجایعی که به خاطر این تهاجم به بار آمده است.

وی ضمن اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا گفت: جوان دانشجو باید خود را آماده تحولات و انتظارات زمان کنونی کند و یادآوری و رسالت‌های دانشجویان از جمله پژوهش و تحقیق به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، توجه به واقعیت‌های تاریخ انقلاب، مولفه‌ها و اصول انقلاب اسلامی است و ایمان الهی معنوی باید در قلب دانشجویان باشد.

حجت الاسلام فاطمیان یادآور شد: طبق رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی ضامن تداوم حیات انقلاب در مرحله کنونی می‌باشد چراکه غرب و آمریکا با اسلام چالش دارد و با اسلام تمدن ساز درگیر است. آرمان بزرگ انقلاب اسلامی تشکیل تمدن نوین اسلامی است و غرب از این امر وحشت دارد. غرب با نماز خواندن و روزه گرفتن مسلمانان مشکلی ندارد بلکه با اسلامی که تمدن سازی می‌کند و دنبال حکومت است و می‌خواهد ظرفیت‌های انسانی را به فعلیت برساند مخالف است.

امام جمعه اقبالیه اظهار کرد: زمانیکه یک تمدن بالا بیاید تمدن قبلی افول می‌کند. در جبهه‌ای هستیم که یک طرف جبهه تمدن اسلامی و طرف دیگر آن تمدن غربی است به طوری که در یک چارچوب رویارویی تمدن در گیر هستیم و ایران به پشتوانه تمدن اسلامی و آمریکا به پشتوانه تمدن غربی با یکدیگر درگیرند. غربی‌ها خود بحث جنگ تمدن‌ها را مطرح می‌کنند. و از درگیری تمدن غربی و اسلامی خبر می‌دهند بنابراین مسدله یما با آمریکا مسئله تمدن است.

وی در انتها دست یابی به استقلال اقتصادی، رفاه عمومی و پیشرفت اقتصادی را از اهداف اصلی اقتصاد انقلابی دانست و افزود: استقلال اقتصادی به معنی عدم تعامل با جهان نیست بلکه اقتصادی است که از حوزه قدرت با اقتصاد جهانی برخورد می‌کند. اینکه رفاه عمومی از دیگر اهداف اقتصاد انقلابی است و رفاه عمومی یعنی همه در رفاه
زندگی کنند شغل داشته باشند و تولید و کسب و کار رونق پیدا کند. تمام اقتصادها در تحقق اهداف به موانعی برخورد می‌کند اما آن هنگام که اقتصاد به گونه‌ای سامان دهی شود که با وجود موانع هم به اهدافش دست یابد، این همان اقتصاد مقاومتی است.