التهاب آفرینی سیاسی مانع توسعه همه جانبه و پایدار در استان است
التهاب آفرینی سیاسی مانع توسعه همه جانبه و پایدار در استان است

به گزارش خبرگزاری شهرمینو؛ علیرضا آشناگر معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اولین الویت مدیریت دولت دوازدهم در استان قزوین تامین آرامش، امنیت و دوری از التهاب آفرینی سیاسی است چراکه هرگونه التهاب آفرینی سیاسی و امنیتی مانع توسعه همه جانبه و پایدار در استان است.   […]

به گزارش خبرگزاری شهرمینو؛ علیرضا آشناگر معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اولین الویت مدیریت دولت دوازدهم در استان قزوین تامین آرامش، امنیت و دوری از التهاب آفرینی سیاسی است چراکه هرگونه التهاب آفرینی سیاسی و امنیتی مانع توسعه همه جانبه و پایدار در استان است.

 

وی یادآور شد: قزوین به واسطه شاخصه‌های اقتصادی و شاخصه‌های توسعه انسانی رضایت‌بخش از موقعیت صنعتی خوبی در کشور برخوردار است. استان قزوین دارای پیشینه غنی فرهنگی و تمدنی است و همچنین دارای شخصیت‌های مذهبی، فرهنگی و سیاسی فاخر بعنوان سرمایه‌های ملی این کشور است و مردم قزوین همواره درصد مشارکت بالایی در حضور در عرصه‌های سیاسی دارند و این موضوع ظرفیت مطلوب برای مدیران در جهت بهره برداری از نشاط سیاسی به منظور رسیدن به توسعه متوازن و همه جانبه در قزوین است.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: استاندار قزوین همواره مصمم به حفظ و پایداری توسعه همه جانبه در استان است.

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین تصریح کرد: دولت دوازدهم تمایل دارد از تمام نیروهای مستعد، توانمند و شایسته برای پست‌های مدیریتی استفاده کند چراکه تغییر چیدمان به قصد ترمیم و تبدیل به احسن تیم اجرایی استان موضوعی طبیعی است و باید از نیروهای کارآمدتر و با انگیزه تر در تصدی مسئولیت‌ها استفاده شود.

 

آشناگر عنوان کرد: استان قزوین شاخصه‌های امنیتی مناسبی دارد چراکه جرایم خشن نسبت به سنوات گذشته در استان کاهش پیدا کرده و همچنین تصادفات منجر به فوت درون شهری ۳۰ درصد و برون شهری ۱۲ درصد، سرقت‌ها و زورگیری‌ها ۷ درصد و نزاع و درگیری دسته جمعی ۱۷ درصد و تجمعات غیر مجاز نیز طی سال جاری در استان ۳۰ درصد کاهش یافته‌اند و در کشفیات مواد مخدر نیز ۳۸ درصد افزایش داشته ایم.

 

وی ضمن اشاره به اعتراضات اخیر افزود: اعتراضات باید در چهارچوب قانون باشد و تجمعات نباید مغایر امنیت ملی و مخالف مبانی اسلام باشد و باید با کسب مجوز و بدون حمل سلاح انجام شود. بیان اعتراضات شهروندان نسبت به عملکرد دولت و ادارات امری طبیعی است اما هیچ یک از شهروندان جمهوری اسلامی نمی‌پذیرند که اعتراضات منجر به تخریب و اقدامات خشونت آمیز شود.

 

این مسئول ضمن بیان اینکه عده‌ای از تجمعات مدنی سوءاستفاده کردند و فرصت برای گروه‌های معاند نظام فراهم شد اذعان داشت: قطعا دولت دوازدهم صف اعتراضات مدنی را از اعتراضات خشونت آمیز جدا می‌داند و از انتقادهای سازنده استقبال می‌کند.

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در ادامه تصریح کرد: علت این اعتراضات باید ریشه یابی شود و راهکارهای برون رفت از آن شناسایی شوند و در این رابطه بهترین کار تعمیم گفتگوی سیاسی در سطح ملی و منطقه‌ای است.

 

 

آشناگر ضمن اشاره به تجمعات اخیر در قزوین گفت: در خود قزوین مشکل حادی نداشتیم و اعتراضات در تاکستان نیز به خوبی مدیریت و کنترل شد. در تجمعات اخیر در تاکستان ۱۲۷ نفر در اعتراضات اولیه دستگیر شدند که ۵۲ نفر در همان ابتدا و ۵۱ نفر با قید وثیقه آزاد شدند و ۱۰ نفر هم که اقدامات تخریبی علیه امنیت عمومی انجام داده بودند زندانی شدند.