امروز دشمن در صدد نفوذ است
امروز دشمن در صدد نفوذ است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن عرض تبریک ولادت امام زمان(عج) و روز جوان اظهار داشت: جوانان باید همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند الگوی خود را در شجاعت و در تمامی صفات الهی حضرت علی اکبر قرار دهند […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن عرض تبریک ولادت امام زمان(عج) و روز جوان اظهار داشت: جوانان باید همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند الگوی خود را در شجاعت و در تمامی صفات الهی حضرت علی اکبر قرار دهند چرا که خیل عظیم جوانان مومن، جز معجزات انقلاب هستند، اینکه بنده بارها تکرار می‌کنم که جوانان امروز از جوانان اول انقلاب و دوران جنگ اگر جلوتر نباشند، بهتر نباشند عقب تر نیستند و من معتقدم که جلوتر هستند به خاطر این است که امروز با این همه ابزارهای تبلیغی، با این همه شگردهای گوناگون فرو ریختن پایه‌های ایمان، جوانان انقلابی ایستاده‌اند. ما در عرصه فرهنگ، در عرصه سیاست، در عرصه‌های اجتماعی و عرصه‌های هنری جوان مومن داریم، البته یک عده‌ای هم هستند که معتقد نیستند، پایبند نیستند آن را هم می‌دانیم و نه اینوه غافل باشیم، اما این خیل عظیم جوانان مومن، جز معجزات انقلاب هستند.

وی در ادامه عنوان کرد: رهبر انقلاب می‌فرمایند این جوان امروز است، جوانی که نامه می‌نویسد به بنده. از این نامه‌ها یکی دوتا هم نیست زیاد است و التماس گریه که اجازه دهید ما برویم در دفاع از حریم اهر بیت علیه السلام بجنگیم. از زندگی راحت، از زن و فرزند بگذریم. نامه می‌نویسد و نامه واقعا گریه آلود است که ما پدر و مادر را راضی کردیم، شما اجازه دهید ما برویم بجنگیم، این وضع جوان امروز است.

حجت الاسلام فاطمیان اذعان داشت: امروز دشمن از این که بتواند به نظام اسلامی ضربه اساسی وارد کند ناامید است، چون می‌داند در داخل به قدر کافی انگیزه، ایمان، صدق و آمادگی وجود دارد لذا ناامیدند از این که بتوانند ضربه اساسی وارد کنند، اما ناامید نیستند از این که بتوانند نفوذ کنند. ابزارهای نفوذ هم امروزه زیاد است. سعی دارند جوان ایرانی را به شکلی بار بیاورند که خودشان می‌پسندند. اگر جوان ایرانی به شکل آمریکا پسند و استکبار پسند رشد کرد، آمریکا دیگر برای پیاده کردن نقشه‌های خود با ایران خرج و هزینه‌ای نخواهد داشت، این جوان خودش مثل نوکر بی‌جیره و مواجب برای آنها کار خواهد کرد، می‌خواهند جوان ایرانس را اینجوری بار بیاورند.

خطیب نماز جمعه این هفته اقبالیه با اشاره به خصوصیات نسل جوان خاطر نشان کرد: باید نسلی شجاع، باسواد، متدین، دارای ابتکار، پیشگام، خودباور و غیور تربیت کنیم. البته خوشبختانه امروز در نسل جوان شاهد بسیاری از این خصوصیات هستیم، اما بایستی این خصوصیات گسترش پیدا کند. ما چنین نسلی لازم داریم که ایمان، غیرت و خودباوری داشته باشند و با انگیزه کافی و با توان جسمی و فکری حرکت کنند، هدف را در نظر بگیرند، چشم را به اهداف دور متوجه کنند و به تعبیر امیرالمومنین(ع) زندگی خودش و وجود خودش را در راه این اهداف بگذارد و با جدیت حرکت کند، در یک کلمه یعنی یک موجود انقلابی و معنی انقلاب این است.

فاطمیان ضمن اشاره به رهنمودهای رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان وزارت اطلاعات یادآور شد: الزامات مقابله با جنگ پیچیده دشمن در عرصه‌های پنج‌گانه که مقام معظم رهبری فرمود این جنگ که برای حفظ و تداوم انقلاب همچون جنگ نظامی مستلزم کسب بازدارندگی در آن است شامل نفوذ و سرقت اطلاعات، تغییر محاسبات تصمیم‌گیران، تغییر باورهای مردم، ایجاد نابسامانی‌های مالی و اقتصادی و ایجاد آشفتگی امنیتی است. بنده فقط درباره سومین عرصه این جنگ بزرگ که تغییر باورهای مردم است. این تغییر باورها که عمدتا ارزش‌های دینی و انقلابی را هدف گرفته است، باعث فاصله‌گیری مردم از ارزش‌های انقلاب و سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌شود و موجب خدشه بر وحدت و انسجام ملی کشور می‌گردد. تغییر باورها سبب می‌شود که مردم مانند گذشته پای کار انقلاب نباشند ودر عرصه‌های سخت آمادگی برای ایثار و از خود گذشتگی نداشته باشند.