شناسه خبر : 34005
۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
مسئول کارگروه معنوی یاوران اربعین حسینی استان قزوين؛

امروز مصداق یاری کردن دین خدا، حضور در پیاده‌روی عظیم حسینی و کمک کردن به موکب‌های اربعین است

مسئول کارگروه معنوی یاوران اربعین حسینی استان قزوين بیان کرد: اقبالیه در بین شهر‌های استان در همایش عظیم اربعین حسینی ۲ موکب را اداره می‌کند که موکب سیدالشهدا در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا و موکب رهروان حضرت زینب(س) در خود کربلا می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو؛ حجت الاسلام عباس افشار، مسئول کارگروه معنوی یاوران اربعین حسینی استان قزوین، طی سخنرانی در مصلی امام خمینی اقبالیه با اشاره به آیه‌۷ سوره محمد اظهار کرد: طبق آیه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ» خداوند می‌فرماید شما من را یاری کنید و من هم شما را یاری می‌کنم. انسان با خواندن این آیه برایش ایجاد سوال می‌شود که خداوند چه نیازی به کمک ما دارد و مراد از یاری کردن خداوند چیست؟

وی افزود:مراد یاری کردن دین خداست.
مصادیق یاری کردن دین خدا در امروز، می‌توان به حضور مدافعان حرم در سوریه و شهید حجت اسدی‌ها، کمک به مردم مظلوم یمن و سوریه اشاره کرد.

افشار تصریح کرد: یکی از مصادیق این آیه صله است که به معانی صله‌ارحام، بخشش و شاخص‌ترین معنی آن یعنی نزدیک کردن دوچیز به هم است.

مسئول کارگروه معنوی یاوران اربعین استان بیان کرد: امروزه یکی از وظایف بسیار مهم شیعه صله به امام زمان(عج ) است. ما باید در تلاش باشیم که به امام زمان نزدیک شویم و نباید اینگونه تصور شود که دراین باره حضور در نماز جماعت و جمعه کفایت می‌کند.

وی اشاره کرد: زمانیکه که تاریخ مورد بررسی قرار می‌گیرد، افراد زیادی به چشم می‌خورد که در رکاب پیامبر(ص) می‌جنگیدند ولی لحظه‌ای غفلت آنان را جدا کرد. مانند زبیر که در جنگ‌های پیامبر جانباز شد و با ایثارگری خود تا سر حد شهادت پیش رفت و در ماجرای سقیفه از مدافعان امیرالمؤنین(ع) بود.

افشار ادامه داد: ولی چنین شخصی با داشتن ویژگی ممتاز در زمان خانه‌نشینی حضرت علی(ع) حس جاه‌‌طلبی و مال‌دوستی او را می‌گیرد و از امام فاصله می‌گیرد و به علت یک لحظه غفلت در جنگ جمل مقابل امیرالؤمنین می‌ایستد.

افشار تصریح کرد: امروز مصداق یاری کردن دین خدا، حضور در پیاده‌روی عظیم حسینی و کمک کردن به موکب‌های اربعین است.

افشار تشریح کرد: اقبالیه در بین شهر‌های استان در این همایش عظیم ۲ موکب را اداره می‌کند که موکب سیدالشهدا در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا و موکب رهروان حضرت زینب(س) در خود کربلا می‌باشد.

وی افزود: اولین موکب با اداره قربان میرزایی و دیگری زیرنظر کمیته فرهنگی آموزشی بعثه مقام معظم رهبری و توسط سیدعلی پرپینچی اداره خواهد شد.

مسئول کارگروه معنوی یاوران اربعین در پایان گفت: موکب‌های اربعین آبروی شهر هستند، بنابراین لازم است مردم یاری‌کننده باشد. موکب رهروان حضرت زینب(س) میزبان ۵۰۰ نفر از مبلغین خواهد بود.

۵۸۰ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB