امنیت یک مقوله اجتماعی است
امنیت یک مقوله اجتماعی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شهر مینو؛ مسئولین انتظامی استان قزوین با حضور در مصلی شهر محمود آباد نمونه به سوالات و مشکلات مردم این شهر پاسخ دادند. سرهنگ محمدی معاون هماهنگ کننده فرمانده ای انتظامی استان قزوین ضمن تشکر از همکاران خود در شهر محمودآباد نمونه که برای برقراری امنیت این شهر شهید پرور تلاش […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شهر مینو؛ مسئولین انتظامی استان قزوین با حضور در مصلی شهر محمود آباد نمونه به سوالات و مشکلات مردم این شهر پاسخ دادند.

سرهنگ محمدی معاون هماهنگ کننده فرمانده ای انتظامی استان قزوین ضمن تشکر از همکاران خود در شهر محمودآباد نمونه که برای برقراری امنیت این شهر شهید پرور تلاش می کنند گفت: امیدواریم همه ما خدمتگذار مردم کشور عزیزمان ایران باشیم و تمام تلاش خود را برای امنیت داخلی و خارجی این کشور به کار ببریم و خداوند در این راه مرگ ما را با شهادت عجین کند.

معاون هماهنگ کننده فرمانده ای انتظامی استان قزوین با بیان این که امنیت یک مقوله و پدیده اجتماعی است اظهار کرد: پدیده های اجتماعی برای اینکه به نتیجه و هدف درست برسند باید همه عوامل امر همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: اولین سازمان برای برقراری امنیت و کنترل جامعه پلیس است این نهاد باید کلیه تلاش خود را به کار ببرد تا امنیت را به جامعه هدیه دهد همراه با پلیس گروه های مردم نهاد نیز باید پلیس را برای ایجاد پدیده های اجتماعی کمک کند. سازمان های دولتی از دیگر عوامل کمک دهنده پلیس در زمینه پدیده های اجتماعی است که باید به یاری پلیس بشتابد.

 سرهنگ محمدی با اشاره به این که مردم نیز باید تمامی تلاش خود را برای برقراری امنیت به کار ببرند اذعان داشت: مردم هم باید در امنیت دقیق باشند و توصیه ها و پیشنهادات پلیس در زمینه های مختلف را اجرایی نمایند برای مثال کسی که خودرو خود را درون کوچه پارک می کند باید از سیستم امنیتی داخل خودرو اطمینان یابد و در هنگام ترک آن باید تمام نکات امنیتی اعم از بستن در ها و بالا بودن شیشه ها را رعایت کند.

معاون هماهنگ کننده فرمانده ای انتظامی استان قزوین افزود: مثلث امنیت دارای ۳ ضلع می باشد که پلیس یکی از اضلاع آن محسوب می شود. همه باید در برقراری امنیت همکاری کنند. سازمان های دولتی و غیر دولتی ضعیف عمل کنند پلیس وارد می شود.

وی ضمن با اشاره به این که بد حجابی یکی از پدیده هایی ست که نهادها و سازمان ها برای کنترل آن ضعیف عمل کرده اند گفت: در گذشته این امر حتی به صورت مردمی و امر به معروف ونهی از منکر مورد تذکر رعایت نکنندگان قرار می گرفت ولی امروزه همین امر نیز کمرنگ شده است.

سرهنگ محمدی افزود: یکی از دلایل بد حجابی این است که سازمان های مردمی برنامه ریزی ضعیفی را در این زمینه انجام داده اند.

معاون هماهنگ کننده فرمانده ای انتظامی استان قزوین با بیان این که برای این که جامعه ما دارای امنیت قوی باشد همه باید پای کار بیایند اظهار کرد: برابر استانداردهای جهانی در ازای هر ۱۰۰۰ نفر باید یک پلیس پاسرو وجود داشته باشد که متاسفانه بضاعت پلیس در کشور ما ضعیف و کم است و در این امر به استانداردهای جهانی نرسیده ایم.

وی در پایان اذعان داشت: قول می دهیم مشکلات پاسگاه راهور شهر محمودآباد نمونه را هرچه سریع تر حل کنیم و آن را افتتاح نماییم.

خبرنگار: حسین طاعتی