انقلاب اسلامی چون چشمه‌ای جوشان و پر خروش توانایی زدودن پیرایه‌ها و حل مشکلات و معضلات را دارد
انقلاب اسلامی چون چشمه‌ای جوشان و پر خروش توانایی زدودن پیرایه‌ها و حل مشکلات و معضلات را دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن عرض تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: هنگامیکه ائمه(ع) حضرت زهرا(س) را الگوی خود می‌دانند، ما باید در اعتقاد و عمل به آن حضرت اقتدا کنیم چراکه آن حضرت دارای مقامی بودند که […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن عرض تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: هنگامیکه ائمه(ع) حضرت زهرا(س) را الگوی خود می‌دانند، ما باید در اعتقاد و عمل به آن حضرت اقتدا کنیم چراکه آن حضرت دارای مقامی بودند که جبرئیل امین به دستور خداوند بر آن حضرت نازل می‌شد و تمامی حوادث دنیا را بیان می‌نمود.

وی در ادامه افزود: به فرموده امام راحل نقش زن در جامعه بالا تر از نقش مرد است، دامن زن محل تربیت بزرگ زنان و بزرگ مردان است. آنان که می‌خواهند زنان را ملعبه مردان و جوانان فاسد قرار دهند خیانتکار اند و بانوان نباید فریب این افراد را بخورند.

امام جمعه سپس به نقدهای منصفانه امام راحل که با هدف اصلاح جامعه و گوشت زد کردن وظایف مسئولان بیان شده بود پرداخت و اذاعان داشت: خطر ارتجاع، فراموشی محرومان و مظلومان، خطر اشرافی گری برخی مسئولان، روی کار آمدن نیروهای سابقا انقلابی، نیروهای ناکارآمد ک معتمد به بیگانه، امتیاز طلبی مسئولان و حیف و میل کردن بیت المال را بعنوان آسیب‌ها و تهدیدهای فرا روی نظام اسلامی هستند.

خطیب نماز جمعه اقبالیه یادآور شد: انقلاب اسلامی چون چشمه‌ای جوشان و پر خروش توانایی زدودن پیرایه‌ها و حل مشکلات و معضلات را دارد. جوانان نسل سوم انقلاب باید به میدان عمل بیایند و با کارآمدی و تکیه بر ظرفیت‌های درونی از تمامی موانع و مشکلات عبور کنند. جوانان باید همیشه آماده باشند چراکه آنها موتور انقلاب‌اند.

این مسئول در ادامه به حمله دشمنان به لنگرگاه‌های اقتدار نظام اشاره کرد و خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای اصلی دشمنان نظام اسلامی در عرصه جنگ نرم، ناکارآمد سازی نظام اسلامی است که محصول آن کاهش امید مردم به قابلیت‌ها و کارآمدی نظام دینی است.

فاطمیان بیان کرد: تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه سازمان‌ها و نهادهایی است که نقش اصلی در پیشرفت‌ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را داشته اند، در این زمینه می‌توان به تحریم کلیه شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در عرصه های موشکی و یا هسته‌ای ایران فعالیت دارند اشاره کرد. در آخرین نمونه تحریم‌ها می‌توان به شرط اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اروپاییان در زمینه افزودن نام سپاه بعنوان یکی از شروط تعلیق تحریم‌های برجامی اشاره کرد.

وی عنوان کرد: هنگامی که انقلاب اسلامی پیروز شد به دلیل عقب ماندگی و ضعف ایران در دوران ستم شاهی تصور قدرت‌های سلطه‌گر این بود که نظام انقلابی ایران به دلیل فقر و ناتوانی قادر به ادامه حیات نبوده و باید مجددا سلطه آنان را بپذیرد اما از همان روزهای آغازین انقلاب، جوانان ایران اسلامی با تلاش‌های شبانه روزی و مدیریت و تفکر جهادی توانستند خلا های موجود کشور را به مرور مرتفع کنند و به رغم تحمل ۸ سال جنگ تحمیلی و از بین رفتن زیرساخت‌ها کشور را بازسازی کنند.

امام جمعه شهر اقبالیه تصریح کرد: محصول حضور مجاهدانه جوانان نه تنها جبران کاستی‌ها و تحریم‌های دوران جنگ بود، بلکه در بسیاری از عرصه‌ها نوآوری‌ها و پیشرفت‌های علمی و صنعتی ایران سبب شد که کشور ایران در زمره اولین‌ها در منطقه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام فاطمیان اذعان داشت: نتیجه طبیعی فعالیت انقلابی، اثبات کارآمدی نظام دینی و بین المللی مسلمانان و مستضعفان جهان بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در پیشرفت‌ها به دلیل درون‌زا بودن زمینه‌ها، فکر و اندیشه دانشمندان ایرانی دشمنان نمی‌توانند این قابلیت‌ها را از بین برند.