انقلاب فرهنگی ضمانتی برای بقا و تداوم انقلاب اسلامی است
انقلاب فرهنگی ضمانتی برای بقا و تداوم انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه به عاشقان اهل بیت(ع) اذعان داشت: روز دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران می‌باشد که به دستور امام خمینی(ره) به تأسی از امام حسین(ع) نامگذاری شد، لذا سپاه نهادی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه به عاشقان اهل بیت(ع) اذعان داشت: روز دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران می‌باشد که به دستور امام خمینی(ره) به تأسی از امام حسین(ع) نامگذاری شد، لذا سپاه نهادی نظامی فرهنگی است که در جهت اهداف و آرمان‌های والا انقلاب اسلامی بی‌وقفه فعالیت می‌کند و دامنه این اهداف و آرمان‌ها تا زمان حکومت عدل جهانی امام زمان(عج) گسترده است.

وی در ادامه تصریح کرد: سپاه پاسداران در افقی فرازمند دارای آرمان‌های مکتبی، انسانی و جهان شمول است که همیشه حرکت خود را بدان سوی جهت می‌دهد.

فاطمیان اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های مهم سپاه برچیدن طومار گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب بود. ایستادگی در جنگ تحمیلی ۸ ساله، دفاع از حریم هوایی کشور و مقابله با جنگ اقتصادی و جنگ نرم دشمن از دیگر فعالیت‌های این نهاد مقدس است.

خطیب نماز جمعه شهر اقبالیه گفت: سپاه سربلند در مهار نقشه منطقه‌ای و پیروزی در مقابل آمریکا و گروه‌های تکفیری نقش بسزایی داشت و فرماندهان کارآزموده آن و نیروهای پرافتخارش بودند که توانستند ماشین جنگی آمریکا را در عراق متوقف سازند و از ادامه حرکت باز دارند.

امام جمعه شهر اقبالیه ضمن اشاره به سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس خاطرنشان کرد: با امداد و معجزه الهی شکست آمریکا در طبس اتفاق افتاد. هدف آمریکا از تدارک این عملیات نظامی آزادسازی گروگان‌ها در لانه جاسوسی و بدست آوردن آبروی از دست رفته خود بود که در منطقه صحرای طبس طوفان شن بر سر آنان فرود آمد و آنان را زمین‌گیر کرد و به هلاکت رسانید.

وی در ادامه افزود: آمریکا شکست حمله نظامی خود را در طبس به شکستی بزرگ تعبیر می‌کند، این واقعه علاوه بر این که باعث آشکار شدن واقعیت پوشالی بودن نیروی نظامی آمریکا شد حقانیت و اقتدار انقلاب اسلامی را برای جهانیان ثابت کرد و نشان داد که قدرت خداوند از هر نیرویی به ظاهر قدرتمندی، تواناتر است.

حجت الاسلام فاطمیان ضمن اشاره به سالروز اعلام انقلاب فرهنگی عنوان کرد: انقلابی که به دلیل اهمیت آن به انقلاب سوم مرسوم شده است. دلیل این نامگذاری این است که مساله فرهنگ برای نظام و انقلاب اسلامی ما که مبنی بر ارزش‌های اسلامی و دینی شکل گرفت از مهم‌ترین موضوعات اساسی و بنیادین تلقی گردید، لذا طبق فرمان امام راحل ستاد انقلاب فرهنگی ملزم بود که در برخورد با مسائل دانشگاهی فعالیت‌های خود را بر چند محور متمرکز کند.

امام جمعه ادامه داد: تربیت استاد و گزینش افراد شایسته برای تدریس در دانشگاه‌ها، گزینش دانشجو، اسلامی کردن جو دانشگاه و تغییر برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها به صورتی که محصول کار آن‌ها در خدمت مردم قرار گیرد، از جمله محورهایی است که انقلاب فرهنگی باید به آن رسیدگی کند.

وی یادآور شد: پس از بسته شدن دانشگاه‌ها و با اجرایی نمودن اهداف مورد نظر، دانشگاه‌ها در ۲۷ آذر سال ۶۱ در سالروز وحدت حوزه و دانشگاه بازگشایی شدند. این حرکت که با هدف اسلامی کردن دانشگاه‌ها و خارج ساختن عوامل غیر انقلابی و وابسته انجام شده به انقلاب فرهنگی و انقلاب سوم موصوف گردید، انقلابی که ضمانتی برای بقا و تداوم انقلاب اسلامی و همچنین گسترش فرهنگ انقلاب است.