شناسه خبر : 27503
۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۵
کارآفرین قزوینی مطرح کرد:

ایجاد اشتغال برای ۶ نفر با راه‌اندازی گلخانه/ امسال ۳۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کردم

کارآفرین قزوینی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 6 نفر گفت: هر سال به دلیل وضعیت بد مالی و رکود بازار، ضرر می‌دادم اما با دریافت تسهیلات از سازمان بسیج سازندگی توانستم به درآمد سالانه 300 میلیون تومان برسم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو ؛ علی آقاعلیخانی یکی از بسیجیان و کارآفرینان موفق استان قزوین در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: از سال ۱۳۸۳۳ گلخانه را احداث کرده بودم اما متاسفانه به بازدهی خوب دست پیدا نکرده و هر ساله متحمل ضرر می‌شدم.
وی در ادامه گفت: چند سالی به دنبال تسهیلاتی بودم تا بتوانم به کار خود ادامه دهم تا اینکه از طریق یکی از دوستان با تسهیلات سازمان بسیج سازندگی آشنا شدم و به این سازمان مراجعه کردم.
و
این کارآفرین قزوینی افزود: پس از بررسی این سازمان، در سال ۱۳۹۵ در مرحله اول توانستم مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنم که توانستم بخشی از گلخانه خود را صنعتی کنم و در مراحل بعدی در مجموع از سازمان بسیج سازندگی مبلغ ۹۰ میلیون تومان وام دریافت کردم.

آقاعلیخانی بیان کرد: این تسهیلات کمک کرد تا دستگاه‌هایی خریداری کرده و به پیشرفت چشمگیری دست یابم به طوریکه طی دو سال اخیر تا به امروز توانسته‌ام تمام قروض خود را پرداخته و به درآمدی میانگین ۳۰۰ میلیون تومان برسم که از این مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان هزینه و باقیمانده آن سود خالص بود.

وی گفت: در حال حاضر می‌توان گفت که به طور میانگین ۶ نفر اشتغالزایی کرده‌ام، که در زمان کاشت ۱۵ نفر و در آماده سازی ۳ نفر و در زمان تحویل به مشتریان ۶ نفر مشغول به کار هستند.

این کارآفرین نمونه در‌خصوص مزیت‌های مربوط به کشت نشاء می‌گوید: تولید نشاء مزایای زیادی دارد، به حدی که امروزه در اکثر کشورهای جهان که از کشاورزی قوی برخوردار هستند، کشاورزان نشای موردنظر خود را از مراکز تولید نشا تهیه می‌کنند و خود را درگیر خرید بذر و کشت آن نمی‌سازند.

وی اذعان کرد: هدف من از راه‌اندازی این گلخانه تامین مالی و در درجه‌های بعدی، رونق اقتصادی و اشتغالزایی در شهر و استان بوده تا بتوانم به اندازه توان خودم کمکی به اقتصاد کشور باشم.

آقاعلیخانی گفت: در حال حاضر محصولات نشاء خود را در استان قزوین و استان‌های زنجان و اردبیل ارسال می‌کنم و در نظر دارم در تمام کشور بتوانم نشاء را ارسال کنم.

وی به وضعیت بد بازار کار برای جوانان اشاره کرد و عنوان کرد: امروزه جوانان باید به دنبال علم‌اندوزی و کسب تجربه در یک حرفه باشند، چون فضای علم و حرفه بسیار متفاوت است.

این کارآفرین قزوینی در پایان گفت: فردی که به دنبال راه اندازی کسب و کار موفق است باید هم علم به آن کار را دارا باشد و هم تجربه آن را چراکه این دوبال در کنار هم می‌تواند موجب راه‌اندازی کسب و کاری موفق شود.

 

منبع : صبح قزوین

۲۹۶ total views, 1 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB