شناسه خبر : 30902
۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
امام جمعه اقبالیه ؛

اینکه تصور کنیم آمریکا به صلاح ما یک قدم بر میدارد، جهالت است

سید مرتضی فاطمیان: امروز مراکز وهابیت در جهان، به کانون های فتنه و جاسوسی مبدل شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی فاطمیان در خطبه سیاسی و عبادی‌ نماز جمعه این هفته اقبالیه، به بهانه تخریب حرم و بارگاه ائمه بقیع علیهم‌السلام، توسط آل سعود خبیث گفت: همانطوری که امام خمینی(ره) فرمودند: امروز مراکز وهابیت در جهان، به کانون های فتنه و جاسوسی مبدل شده اند.
وی در ادامه افزود: اینان از یک جهت، اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاهای درباری، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام ذلت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه‌داران و در یک کلمه اسلام آمریکایی را ترویج میکنند؛ و از جهت دیگر، سر بر آستان سرور خویش، آمریکای جهان خوار می گذارند.

فاطمیان به بهانه سالروز افشای حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد:حمله درد منشانه ناوگان آمریکای جنایتکار در سال ۱۳۶۷، به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و شهادت ۲۹۸نفر از سرنشینان آن و نیز دادن مدال به فرمانده ناو سرنگون کننده هواپیمای مسافربری ایران، نشانگر حقوق بشر آمریکایی بود.

امام جمعه اقبالیه در ادامه تصریح کرد: فریب و دروغ، طبیعت تمدن غربی و رسالت حقوق بشر آمریکا با بمب اتم است. نمونه‌هایی از حقوق بشر آمریکا نیز،شصت سال نسل کشی در فلسطین و حمایت از رژیم اشغالگر قدس و نیز زندان ابو غریب و گوانتانامو و حمایت از ترور بی‌گناهان یمن و رژیم کودک‌کش آل‌سعود می باشد.
فاطمیان دررابطه با سالروز دستور آمریکا مبنی بر مسدود کردن دارایی‌های ایران و تحریم‌های اخیر گفت: طبق فرمایش امام خمینی(ره)؛ اینکه تصور کنیم آمریکا به صلاح ما یک قدم بر میدارد، جهالت است.
امام جمعه اقبالیه در پایان، با بیان دو خاطره از سومین شهید محراب، شهادت آیت الله صدوقی را گرامی داشت.

۷۳۹ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB