باید بصورت جدی و عملی از کالای ایرانی حمایت کنیم/مصوبات لوایح جدید سال ۹۷ توسط شورا اسلامی شهر اقبالیه
باید بصورت جدی و عملی از کالای ایرانی حمایت کنیم/مصوبات لوایح جدید سال ۹۷ توسط شورا اسلامی شهر اقبالیه

  جلسه اعضا شورا اسلامی شهر اقبالیه با محوریت بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ با حضور تمامی اعضا شورا و شهردار  اقبالیه برگزار گردید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ علی بیگدلی رئیس شورا شهر اقبالیه در جلسه اعضا شورا اسلامی شهر اقبالیه که صبح دیروز با حضور اعضا شورا و شهردار اقبالیه برگزار […]

 

جلسه اعضا شورا اسلامی شهر اقبالیه با محوریت بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ با حضور تمامی اعضا شورا و شهردار  اقبالیه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ علی بیگدلی رئیس شورا شهر اقبالیه در جلسه اعضا شورا اسلامی شهر اقبالیه که صبح دیروز با حضور اعضا شورا و شهردار اقبالیه برگزار شد ضمن اشاره به شعار سال ۹۷ یادآور شد: رهبر معظم انقلاب سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند، بدین جهت؛ اعضا شورا برای حمایت از کالای ایرانی از شهرداری اقبالیه خواستار عملی کردن شعار سال در تمامی حوزه‌ها و حمایت از کالای ایرانی شد.
این مسئول اذعان داشت: شورا اسلامی شهر در سال جدید میکوشد بیش از پیش خدمتگزار خوبی برای شهروندان باشد. مجموعه مدیریت شهری مصمم است تمامی پروژه‌های سال ۹۷ را با جدیت تمام اجرایی نمایند. برنامه‌های سال جاری بر اساس بودجه سال ۹۷ الویت بندی شده است و طبق برنامه‌ریزی شهرداری، برای آبادانی شهر اجرایی خواهند شد.

بیگدلی تصریح کرد: اولین لایحه مصوب توسط شورا اسلامی شهر کمک هزینه به کارکنان شهرداری است. شهرداری در نظر دارد به مناسبت میلاد امام علی(ع) به همین مناسبت روز مرد مبلغ ۴۰۰ هزار تومان بعنوان کمک هزینه برای تمامی کارکنان شهرداری که حدود ۱۲۰ نفر هستند هزینه نماید.

این مسئول در توضیح لایحه دوم شهرداری عنوان داشت: شهرداری در نظر دارد در راستای اجرای بودجه سال ۹۷، ردیف ۳۰۲ از سر فصل برنامه حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری بابت زیرسازی، جدول‌گزاری و آسفالت معابر اکبرآباد و آزادگان با مبلغی بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان جذب پیمانکار نماید. طبق الویت بندی شهرداری اکبرآباد و آزادگان در الویت اول قرار دارند و طی روزهای آینده پروژه‌ها عملیاتی خواهند شد.

در ادامه مهران اکبرپور شهردار شهر اقبالیه اذعان داشت: اجرای پروژه‌های عمرانی در قالب مناقصات عمومی باید باشد و لوایح ارسالی شهرداری نیز قالبا در همین راستا است و تشریفات مناقصه برای جذب پیمانکار تقریبا بیشتر از یک ماه به طول می‌انجامد.

وی خاطرنشان کرد: اجرا سرفصل‌های بودجه مبنی بر باز آفرینی محله‌های هدف و محله‌های کم برخوردار تر در نظر گرفته شده است. بیشتر ساختمان‌های ساخته شده در محدوده اکبرآباد دارا رای تبصره یک کمسیون ماده صد هستند، این ساختمان‌ها در حریم شهر و بصورت حاشیه نشینی بنا شده‌اند و همین دلیل اعضا کمیسیون ماده صد در زمان وقت نسبت به صدور رای تبصره یک آن اقدام کردند.

اکبرپور تصریح کرد: در سرفصل امور اجرایی به جز محله اکبرآباد و آزادگان که بعنوان محله هدف برای ایجاد توازن خدمات شهری برای شهروندان در نظر گرفته شده، زیرساخت‌های شهری در قالب تامین سرانه‌های عمومی که به طور خاص در فضاهای توسعه شهری شامل باغ عمران و اراضی شمال شهر است جزء سرفصل‌های کاری است که میتوانیم کمبود سرانه‌های خود را از این طریق تامین کنیم. الویت اول شهرداری معابری است که نیاز به تملک ندارند.

اکبر پور به شرح لایحه سوم در خصوص ممیزی املاک شهر پرداخت و افزود: شهرداری برای انجام ممیزی شهر فاقد نیروی انسانی کافی است بدین جهت شهرداری بر آن است برای جلوگیری از نارضایتی شهروندان و تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی برای خدمات محیط اداری از ظرفیت شهرداری استفاده کند و همچنین برای افزایش کمیت و کیفیت ممیزی املاک نیز از بخش خصوصی واجد شرایط در قالب مناقصه عمومی تا سقف مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان استفاده کند.

در ادامه جلسه بیگدلی در خصوص لایحه چهارم تصریح کرد: هدایت و دفع آب‌های سطح داخل شهری در قالب مناقصه عمومی و جذب پیمانکار با قراردادی به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان در تمام نقاط شهری انجام خواهد شد.

رئیس شورا اذعان داشت: لایحه بعدی در خصوص باز پیرایی محلات سطح شهر اقبالیه با هدف زیرسازی، جدول گزاری و آسفالت سطح شهر با بودجه ۲ میلیارد تومانی است. لایحه بعدی نیز در خصوص تکمیل محوطه مصلی امام خمینی(ره) است و بدین منظور مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

این مسئول عنوان کرد: لایحه ششم درخصوص اجرا جدول و تکمیل فاز دوم خیابان امام رضا(ع) از تقاطع خیابان معاد تا تقاطع خیابان شهید بهشتی است که با مبلغ ۱۷۳ میلیون تومان از طریق استعلام بها صورت خواهد گرفت. لایحه هفتم نیز در خصوص زمین‌های جهاد کشاورزی، فاز اول زمین‌های شمال شهر اقبالیه و زمین‌های شهید عزیزی با تخصیص بودجه یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان اجرایی خواهد شد.

بیگدلی تفویض اختیار شهرداری در معاملات متوسط را لایحه بعدی خواند و گفت: این لایحه به منظور تسریع پیشرفت امور شهری انجام میشود و سقف مبلغ این لایحه تا کنون ابلاغ نشده است.