دبیر دوره تربیت مربی‌ سواد فضای مجازی قزوین؛

باید نهضت سوادآموزی فضای مجازی در کشور راه‌اندازی شود

دبیر دوره تربیت مربی‌ سواد فضای مجازی قزوین بیان کرد: در دهه شصت با توجه به نیاز جامعه آن روز نهضت سواد آموزی راه‌اندازی شد و امروزه با توجه به آسیب‌های رسانه‌های نوین و نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی باید نهضت فضای مجازی را در سطح کشور راه‌اندازی کنیم.

دبیر دوره تربیت مربی‌ سواد فضای مجازی قزوین در نخستین دوره تربیت مربی سواد فضای مجازی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر مینو عنوان کرد: نخستین دوره تربیت مربی سواد فضای مجازی صبح روز ۴ شنبه تا عصر ۵شنبه در دانشگاه علوم پزشکی قزوین با هدف تربیت مربی در حوزه سواد فضای مجازی برگزار شد.

وی بیان کرد: فراگیران با انجام گزینش قبلی به این دوره راه یافتند. آشنایی با فضای مجازی، فن بیان و آشنایی به کارگروهی و تیمی از دیگر مولفه‌های ورود به این دوره بود و بیش از ۲۵۰ نفر پس از ارزیابی‌های اولیه به این دوره راه یافتند.

امیری اظهار کرد: در طی دو روز آموزش‌هایی با هدف چگونگی مواجه و مقابله با آسیب‌های فضای مجازی تحت عنوان کارگاه‌ خانواده و رسانه‌های نوین، تکنیک اقناعی و تفکر انتقادی و مبانی رژیم مصرف رسانه، شبکه‌های اجتماعی، سواد بازی‌های رایانه‌ای و کارگاه امنیت در فضای مجازی به فراگیران ارائه گردید.

وی تصریح کرد: در دهه شصت با توجه به نیاز جامعه آن روز نهضت سواد آموزی راه‌اندازی شد و امروزه با توجه به آسیب‌های رسانه‌های نوین و نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی باید نهضت فضای مجازی را در سطح کشور راه‌اندازی کنیم.

دبیر نخستین دوره تربیت مربی سواد فضای مجازی اذعان کرد: ما بعنوان متولی دوره سعی کردیم به بهترین وجه ممکن به فراگیران خدمت‌رسانی کنیم و انتظار داریم پس از آزمون در آینده نزدیک مربیانی با هدف ترویج سواد رسانه در جامعه تربیت کنیم.

امیری عنوان کرد: در این دوره بعنوان نخستین دوره سعی کردیم در بحث تامین اساتید، از اساتید خبره کشوری که در این زمینه صاحب ایده و ابتکار و صاحب تالیف بودند  بهره ببریم و علی‌رغم همه مشکلات  می‌توان از این دوره به عنوان یک دوره فاخر نام برد.

وی اظهار کرد: این دوره باید به طور مستمر، ادامه‌دار و متداوم داشته باشد. همچنین امید داریم با دوره‌هایی به صورت مجازی این نهضت را پیش ببریم و لازمه این تداوم حضور مستمر فراگیران در دوره‌ها و آشنایی با سطوح مختلف مخاطبین می‌باشد.

۴۸۱ total views, 5 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB