حجت الاسلام و المسلمین معبودی؛

با انتخاب درست تلاش کنیم دولت اسلامی تشکیل شود

معبودی در همایش حکمت مطهر : ما باید تلاش کنیم دولت اسلامی ایجاد شود . انتخاب برای ماست . اگر خوب انتخاب کنیم از آن ما خواهد بود و اگر بد انتخاب کنیم باز هم برای ماست .

به گزارش خبرنگار سیاسی شهرمینو، حجت الاسلام علی معبودی، نماینده ولی فقیه سپاه صاحب الامر(عج) قزوین در همایش حکمت مطهر به مناسبت روز معلم و هفته عقیدتی سیاسی اظهار کرد: شهید مطهری ویژگی های زیادی دارد از برجسته ترین ویژگی های این شهید میتوان به شناخت دقیق و مستمر اسلام، قرآن، شناخت کج روی ها و ترسیم آن برای دیگران اشاره نمود.

وی در ادامه افزود شهید مطهری در هر جای انقلاب اسلامی انحرافی احساس میکرد، برمیخواست.
معبودی در ادامه گفت : یکی از اندیشه های بلند شهید مطهری ، تشکیل تمدن اسلامی است که مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند : نوشته ها و اندیشه های شهید مطهری مبنای نظام فکری جمهوری اسلامی را شکل داده است . ایشان عمری تلاش کردند تا حکومت اسلامی و نظام اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) به بار بنشیند و این اتفاق افتاد.
این مقام مسؤول در ادامه تاکید کرد : انقلاب اسلامی با صرف هزینه های بسیار زیادی بدست ما رسیده است برای مثال میتوان به ۱۳ سال تبعید امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس و یا تقدیم بیش از  ۲۰۰ هزار شهید اشاره نمود .

وی با بیان اینکه امروز هم فرزندان این مرز و بوم برای انقلاب خون می دهند و برای حفظ آن تلاش می کنند، تصریح کرد : ما الان در آستانه یکی از بزرگترین تحولات تاریخ ملت ایران قرار گرفته ایم یعنی انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر و روستا.
در آستانه ی انتخابات یک سوال مهم وجود دارد آن هم این است که ما به چه دلیلی باید در انتخابات حضور داشته باشیم؟ در حالی که مشکلات اقتصادی داریم و برخی از مردم معیشت سختی دارند و در ادارات ، فساد هست و مدیران وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند .
وی در پاسخ به سوال فوق بیان کرد : به ۲ دلیل باید در انتخابات حضور داشته باشیم که در اینجا به آنها اشاره میکنم :
دلیل اول این است که این نظام بدون حضور مردم ناقص است چنانچه شما میدانید نظام اسلامی ما بر ۳ پایه استوار است : اسلام، رهبری ، مردم.
اگر اسلام و رهبری نباشد این نظام مشروعیت ندارد و اگر اسلام و رهبری نباشد نظام ما ، نظام طاغوتی است و اگر مردم نباشند نظام ناقص خواهد بود .
اگر امیر المومنین (ع) رهبر باشد ولی مردم در کنار آن قرار نگیرد ۲۳ سال باید در خانه بنشیند . پیروزی انقلاب به دلیل حضور مردم بوده است و عبور از گردنه های سخت انقلاب هم با حضور مردم میسر شد . دفاع جانانه هشت ساله دفاع مقدس با حضور مردم به پیروزی رسید. امروز هم اگر مردم در انتخابات حضور پیدا نکنند یک قسمت نظام ناقص است و کمال ندارد .
وی در ادامه به نظریه یک شخصیت غربی در مورد حکومت صالح اشاره نمود و گفت : یک حکومت صالح به ۳ چیز نیازمند است : تدارکات یعنی اقتصاد، نیروی نظامی،پشتوانه افکار عمومی . لکن قرار باشد یکی از این ها را فدای دیگیری کنیم، اقتصاد و نیروی نظامی را فدای افکار عمومی مردم خواهیم کرده چرا که اگر مردم باشند اقتصاد و نیروی نظامی نیز وجود خواهد داشت .
حجت الاسلام معبودی در ادامه افزود : یکی از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی حضور داشتن مردم در عرصه های مختلف بوده است و اگر امروز هم نظام اسلامی در حدود ۴۰ سال مقاومت کرده است بخاطر حضور مردم بوده است .
وی در خصوص دومین دلیل حضور مردم در انتخابات گفت: یک دشمن کینه دوز در مقابل ما حضور دارد که همه ی ظرفیت ها و توانمندی های خود را جمع کرده است برای نابودی ایران و رسما اعلام کرد یعنی کاری با این دولت و آن دولت ، این جناح و آن جناح ندارد .
معبودی با اشاره به اظهارات مسئولین غربی گفت : وزیر دفاع اسبق آمریکا گفته است : باید ریشه ی ملت ایران را بخشکانیم. در جای دیگر خانم شرمن نیز بیان کرده بود: ذات ایرانیان مشکل دارد.
وی در ادامه افزود : در دوره ی دوم آقای خاتمی در سخنرانی که در آمریکا داشتند از قاتلانی که مردم بومی آمریکا را نابود کرده بودند به عنوان شهیدان آمریکایی یاد کردند در مقابل آمریکایی ها ایران را محور شرارت معرفی کردند . در دولت فعلی ، آقایان گفتند آقای اوباما را مودب و باهوش یافتیم و ما دنبال تعامل هستیم و امتیازات زیادی مثل پرکردن راکتور اراک با سیمان را دراختیارشان قرار دادند در مقابل آن ها دو فروند هواپیمای دست دوم به ما فروختند و آقای اوباما گفت اگر من بتوانم، علیه ایران از بمب استفاده خواهم کرد .
وی در ادامه گفت : اگر ما در انتخابات حضور پیدا نکردیم یعنی این دشمن کینه دوزی که در کمین نشسته است اجازه دادیم ما را نابود کند .

این مقام مسئول با اشاره به صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت : ما برای اینکه به تمدن اسلامی برسیم باید ۵ قدم برداریم: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور اسلامی و تمدن اسلامی.

در مرحله ی اول انقلاب ما پیروز شد البته انقلاب همچنان ادامه دارد . در مرحله ی دوم ارکان نظام اسلامی همچون قوه مجریه، قوه قضاییه، قوه ی مقننه هم بر پا شده است . اما در دولت اسلامی ایستاده ایم و هنوز به آن نرسیده ایم . دولت اسلامی که همه ی آرزوهای ملت ایران را تحقق ببخشید ، دولتی که استعداد های نهفته این کشور را شکوفا کند .
وی در ادامه افزود : در ابتدای انقلاب دولت موقت بود. آقای بازرگان به امام خمینی (ره) گفت : شما انقلاب کردید، کارتان تمام شد به حوزه ی علمیه برگردید و حکومت را به ما واگذار کنید . اما هوشمندی امام (ره) اجازه نداد و دولت بنی صدری که قصد داشت مملکت را دو دستی به دشمنان تحویل دهد سرنگون شد. دولت شهید رجایی دولت مکتبی بود، چهل روز موفق به اداره ی کشور شدند اما منافقین او را به شهادت رساندند ولی هنوز طعم این یک ماه در ضاعقه ی ملت ایران هست .
بعد از رحلت امام خمینی(ره) دولتی به نام دولت سازندگی سر کار آمد، در سازندگی در بخش های عمرانی و ساختن ویرانه های جنگ موفق بود ولی از لحاظ گفتمان باعث ایجاد فاصله ی طبقاتی شد و از لحاظ فرهنگی فعالیتی صورت نگرفت .
وی در ادامه گفت : از درون دولت سازندگی، دولت اصلاحات یا دولت توسعه سیاسی متولد شد که با تمام توان به ارزش های نظام و ملت تاختند و و مسئولین آن دوره گفتند “علیه خدا میتوانیم راهپیمایی کنیم”، گفتند “آرمان شهر ما کربلا نیست”، گفتند “اندیشه های امام (ره) را باید در موزه های تاریخ جستجو کرد”.

در دولت بعدی صحبت از عدالت شد و در ۶ سال اول ریاست جمهوری خوب عمل کردند و ثروت در کشور توزیع شد، فاصله ی طبقاتی را هم نسبتا کمتر کردند. اما یک جریان انحرافی بر روی این دولت چنبره انداخت ، هرچه بزرگان تلاش کردند جریان انحرافی را دور کنند ، نشد. و در نهایت دولت تدبیر و امید در راس کار قرار گرفت که ما از لحاظ اقتصادی شاهد هستیم چه اتفاقاتی افتاده است .
ما باید تلاش کنیم دولت اسلامی ایجاد شود . انتخاب برای ماست . اگر خوب انتخاب کنیم از آن ما خواهد بود و اگر بد انتخاب کنیم باز هم برای ماست .

معبودی به معیار های دولت اسلامی اشاره کرد و گفت : دو ویژگی باید در دولت اسلامی وجود داشته باشد اول روحیه مجاهدت و خستگی ناپذیری . دوم گفتمان انقلابی. گفتمان انقلابی یعنی استقلال کشور . شکوفا کردن استعداد های کشور در همه ی ابعاد ، سیاست فعالانه در مقابل دنیای امروز ، ایجاد مقاومت اقتصادی ، تولید و اشتغال. ترویج ارزش های دینی .
وی در پایان با اشاره به صحبت های اخیر برخی از مسئولین گفت :اخیرا یکی از مسئولین گفته است ما وظیفه نداریم مردم را به بهشت ببریم اما اگر دقت کنید طبق قانون اساسی یکی از وظایف رئیس جمهور ترویج ارزش های اخلاقی و دینی در جامعه است .

۸۹۶ total views, 2 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB