فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع)؛

برگزاری بیش از ۱۳۰ برنامه درهفته بسیج/ تجمع بزرگ بسیجیان در ۵ آذر

این مسئول اشاره کرد: ناحیه امام سجاد(ع) بیش از 130 عنوان برنامه در هفته بسیج با هفت محوریت اقتصاد مقاومتی و سازندگی، محرومیت‌زدایی و خدمات رسانی، اعتلای فرهنگی و اجتماعی، اندیشه‌ورزی و تولید علم ، مسجد محوری و ولایتمداری، دولت و مقاومت و استکبار ستیزی، جهاد کبیر و عمل انقلابی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شهرمینو؛ فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) در نشست خبری پیش از ظهر امروز که در سالن جلسات شهید آوینی برگزار شد به مناسبت سی‌وهشتمین سالروز هفته بسیج بیان کرد: بسیج همواره در صحنه و خدمت مردم بوده است و بسیجیان در ۸سال دفاع مقدس و بعد از آن نیز در عرصه سازندگی نقش مؤثری داشتند.
مهدی صادق‌پور افزود: برای تعریف بسیج باید به تعریف بنیانگذار آن برگردیم که می‌فرماید: بسیجی کسی است که خود را در عمل به پیشرفت و اقتدار اسلامی و شأن و حیثیت نظام نشان دهد و نیز مقام معظم رهبری می‌فرماید: بسیج مکتبی و مردمی بودن جزء شاخصه‌های یک بسیجی است.
وی ادامه داد: در تمام فرمایشات و نصایحی که مقام معظم رهبری به بسیج دارند، عمل به اندازه و به هنگام و تقوای دینی و سیاسی سفارش شده است. بسیجیان افتخاری از این بالاتر ندارند که حضرت امام خمینی فرمودند که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی هستم.
فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) با اشاره به برنامه‌های بسیج و بازشناسی نیازهای روز گفت: تاکید و ورود ویژه سازمان بسیج به موضوع فرهنگ، تهاجم فرهنگی، ماهواره، فضای مجازی و سواد رسانه‌ای می‌باشد.
این مسئول عنوان کرد: برنامه‌های بسیج به صورت کلی حول چهار محور دفاعی، فرهنگی، علمی و خدمت‌رسانی اتفاق می‌افتد که بنا به نیاز زمانی، گوشه‌ای از این فعالیت‌ها پررنگ‌تر جلوه‌گر می‌شود.

صادق‌پور افزرد: از جمله برنامه‌های فرهنگی بسیج، اردوی راهیان‌نور برای آشنایی نسل جوان با آرمان‌ها و ایثارگری رزمندگان و بسیجیان در طول هشت سال دفاع مقدس است.
وی در خصوص بحث دفاعی تصریح کرد: ناحیه امام سجاد(ع) آموزش گردان‌های بیت المقدس و گردان‌های عاشورا را در نظر دارد؛ اردوهای عملیاتی و پیاده روی‌های شبانه نیز در همین راستا در حال انجام است.
فرمانده ناحیه امام سجاد(ع) اظهار کرد: در بحث علمی همکاری ویژه‌ای بین بسیج اقشار، بسیج اساتید، بسیج مهندسین و بسیج دانشجویی شکل گرفته است و در زمینه پیوند بین صنعت و دانشگاه و حضور اساتید در عرصه‌های صنایع کوچک و صنایع تبدیلی گام‌های خوبی برداشته شده است.
صادق‌پور عنوان کرد: در بحث خدمات‌رسانی حضور سریع و به موقع بسیجیان قابل توجه است که برای مثال می‌توان به اعزام سه گروه جهادی برای خاموش کردن آتش‌سوزی مراتع طارم سفلی اشاره کرد که باعث تقدیر و تشکر مسئولان استانی نیز گردید.
وی بیان کرد: شعار بسیج در سال جاری‌، بسیج مردم سالاری دینی می‌باشد و اهدافی که در سازمان بسیج دنبال می‌شود با چهار محور دفاعی،فرهنگی، علمی و خدمت رسانی است. شعار محوری و مختص هفته بسیج در ناحیه امام سجاد (ع) بسیج، جهاد کبیر و عمل انقلابی است.

این مسئول اشاره کرد: ناحیه امام سجاد(ع) بیش از ۱۳۰ عنوان برنامه در هفته بسیج با هفت محوریت اقتصاد مقاومتی و سازندگی، محرومیت‌زدایی و خدمات رسانی، اعتلای فرهنگی و اجتماعی، اندیشه‌ورزی و تولید علم ، مسجد محوری و ولایتمداری، دولت و مقاومت و استکبار ستیزی، جهاد کبیر و عمل انقلابی خواهد داشت.
فرمانده ناحیه امام سجاد(ع) اذعان کرد: از برنامه‌های شاخص هفته بسیج می‌توان به مواردی همچون سخنرانی آیت الله اسلامی، حجت‌الاسلام زهرایی، حلواییان، قابل و سخنرانی فرماندهان دفاع مقدس ازجمله؛ سرداران اهوازیان، کریمی، اسلامی، شعبانی، عروج اشاره کرد.

صادق پور در خصوص برنامه شاخص ناحیه امام سجاد (علیه السلام) در هفته بسیج اظهار کرد : تجمع بزرگ بسیجیان (همایش شکوه ۵ آذر) در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر اقبالیه با حضور سردار پاسدار صالح  از فرماندهان سپاه ولی امر برگزار خواهد شد .
وی افزود: اعزام تیم‌های پزشکی برای ویزیت رایگان، مسابقات مداحی، همایش‌های سبک زندگی، کارگاه سواد رسانه‌ای، یادواره‌های شهدا، آسیب‌های ماهواره، محافل انس با قرآن و بازدید از عرصه‌‌های موفق اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج می‌باشد.
صادق‌پور تصریح کرد: ۴۷۰ منزل در کرمانشاه توسط سپاه صاحب الامر استان قزوین بازسازی و تعمیر خواهد شد که بخشی از آن قطعا به ناحیه امام سجاد(علیه السلام) محول می‌گردد.

وی در پایان گفت: در بحث اعتیاد با همکاری مردم و ارگان‌های دولتی در دو نقطه مرکزی خرمن سوخته و چوبیندر برنامه‌های پزشکی، درمانی و مشاوره‌ای اجرا خواهد گردید.برای اینکه جوانان را از آسیب‌های اجتماعی دور کنیم باید امکانات جدیدی را در اختیار آنان قرار دهیم که به همین منظور مجموعه فرهنگی ورزشی در مناطق یادشده در حال احداث می‌باشد.

۱,۱۳۵ total views, 10 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB