برگزاری مانور با سناریوی واژگونی در کوهین
برگزاری مانور با سناریوی واژگونی در کوهین

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی پایگاه خبری شهر مینو، مانوری با سناریوی واژگونی یک دستگاه تریلی بر روی خودروی پراید در محدوده سه‌راهی نیکویه واقع در بخش کوهین برگزار شد. ایرج زاهدپور مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت:  این مانور با هدف سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های امدادی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین در مقابله با حوادث […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی پایگاه خبری شهر مینو، مانوری با سناریوی واژگونی یک دستگاه تریلی بر روی خودروی پراید در محدوده سه‌راهی نیکویه واقع در بخش کوهین برگزار شد.

ایرج زاهدپور مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت:  این مانور با هدف سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های امدادی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین در مقابله با حوادث احتمالی انجام شد.

این مقام مسئول افزود:  این مانور بدون اطلاع و هماهنگی قبلی با دستگاه‌های مربوطه انجام شد، سرعت عمل و همچنین کیفیت حضور عوامل امدادو نجات استان قزوین همچون هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی مورد ارزیابی قرار گرفت و علاوه بر آن به کیفیت مدیریت صحنه توسط عوامل انتظامی و پلیس‌راه پرداخته شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ادامه داد: در این مانور کاستی هایی وجود داشت که در روند حین برگزاری مانور کاملا مشهود بود باید هر چه سریع تر این کمی ها و کاستی ها را رفع منیم تا بتوانیم خدمات و فوریت های بهتری را در مواقع حوادث به هموطنان و همشهریان خود ارائه دهیم.

ایرج زاهدپور با بیان این که  کمبود امکانات یا نقص فنی تجهیزات در امدادرسانی به حادثه دیدگان باعث به خطر افتادن جان این عزیزان می شود اذعان کرد: کمبود امکانات و یا داشتن نقص در تجهیزات ارتباط مستقیم با جان و مال هم‌وطنانمان دارد که می‌توان در برخی موارد خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

وی  با اشاره به این که باید با آمادگی کامل در صحنه حوادث حضور یافت ابراز کرد: عملکرد دستگاه‌های شرکت‌کننده در این مانور توسط مدیریت بحران مورد ارزیابی قرار گرفت که نتیجه آن به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام می‌شود.

خبرنگار : حسین طاعتی