مسئول فرهنگی و مسئول خادمان آستان امامزاده حسین(ع)؛

بسته‌های فرهنگی و متبرک حضرت علی اصغر(ع) در اول محرم توزیع می‌شود

مسئول فرهنگی و مسئول خادمان افتخاری و رسمی آستان مقدس امامزاده حسین(ع) بیان کرد: لباس‌های متبرک به طور رایگان برای روز همایش حضرت علی اصغر(ع) تهیه می‌شود که در سال‌های اول کمتر از ۱۰۰۰ بسته لباس فراهم می‌شد و اکنون این مقدار بیشتر شده است.

خانم محمدی، در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ و هنر شهر مینو گفت: کارگاه دوخت لباس‌های متبرک علی اصغر ابن حسین(ع) حرکتی است خودجوش و مردمی که از سال ۹۱ آغاز شده است.
مسئول فرهنگی و مسئول خادمان افتخاری و رسمی آستان مقدس امامزاده حسین(ع) بیان کرد: لباس‌های متبرک به طور رایگان برای روز همایش علی اصغر(ع) تهیه می‌شود که در سال‌های اول کمتر از ۱۰۰۰ بسته لباس فراهم می‌شد و اکنون این مقدار بیشتر شده است.
وی ادامه داد: بسته‌ها شامل کاور و روسری می‌باشد که سال گذشته ۱۴۰۰۰ کاور و روسری تهیه شد و در قالب ۷۰۰۰ بسته فرهنگی توزیع گشت.
محمدی اظهار کرد: حدود ۵۰۰۰ بسته در روز همایش علی اصغر(ع) در آستان امامزاده حسین(ع) توزیع می‌شود و مابقی آن نیز روز گذشته به بیمارستان‌ها و نیز در زندان‌ مرکزی قزوین بین کودکانی که مادرانشان دربندند توزیع می‌گردد تا حلقه وصلی به امام حسین(ع) و حضرت علی اصغر(ع) ایجاد شود.

وی افزود: این کار فرهنگی بهانه‌ است تا به امام حسین(ع) نشان دهیم که اگرچه در صحرای کربلا و پا در رکاب حضرت زینب(س) نبوده‌ایم اما اکنون هرچند مختصر، وظیفه و رسالت فرهنگی خود را انجام می‌هیم و در دنیای امروز انعکا می‌دهیم.

مسئول خادمین افتخاری و رسمی امامزاده حسین(ع) تشریح کرد: دوخت و بسته‌بندی لباس‌ها به مدت ۱۰ روز یعنی تا اولین جمعه محرم،مصادف با ۳۱ شهریور  آماده می‌شود.
محمدی اشاره کرد: بسته‌های متبرک و فرهنگی در بیشتر مسجد‌ها و بقاع متبرکه توزیع می‌شود که مرکز آن آستان مقدس امام‌زاده حسین(ع) می‌باشد.
مسئول فرهنگی آستان امام‌زاده حسین(ع) با اشاره به حضور افراد از استان‌های دیگر گفت: در مراسم افتتاحیه کارگاه دوخت لباس متبرک حضرت علی اصغر(ع)، علاوه بر حضور بانوان از استان قزوین، مهمانانی از استان‌های دیگر که سال‌های گذشته در این مراسم حاجت گرفته‌اند داریم.

وی افزود: آستان امامزاده حسین(ع) از سراسر دنیا حدود هفته‌ای ۲۰۰ توریست دارد و در این مدت که کارگاه مستقر می‌باشد توریست‌های اروپایی و… توسط خادمان به کارگاه و بازدید از آن هدایت می‌شوند.
مسئول خادمان امامزاده حسین(ع) ادامه داد: این حرکت زیبا فرهنگی نه تنها استانی و کشوری بلکه جهانی می‌شود چرا که مجمع جهانی حضرت علی‌ اصغر(ع)، مجمعی جهانی است. سازمان یونیسف نیز قصد دارد نام حضرت علی اصغر(ع) را به عنوان کوچکترین سرباز ثبت کند.
محمدی در پایان افزود: تعداد ۵۰۰ چادر به طور رایگان و مردمی و با همکاری اداره اوقاف با آستان امامزاده حسین(ع)، سوم محرم در برنامه ردپا سه ساله‌ی امام حسین(ع) بین دختران سه‌ساله توزیع خواهد شد که امسال این مقدار بیشتر خواهد شد.

۳۵۶ total views, 1 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB