امام جمعه تاکستان ؛

بسیج واژه ای است که در انقلاب اسلامی طنین انداز شده/خبر و سوژه نزد خبرنگار امانت است و مسائل امنیتی باید رعایت شود

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان بیان کرد : شهید حججی در لحظه شهادت مدام رفعت خداوند را بر زبان می‌آورد، و همین قضیه موجی را در جهان ایجاد کرد که تاثیرش را در آینده خواهیم دید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو آیت الله علی اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان در نهمین دوره طرح ولایت بسیج رسانه که پیش از ظهر امروز در آستان امام،زاده بی‌بی زبیده خاتون(س) برگزار شد، ضمن یادآوری و قدرانی از مقام شهید و فرهنگ شهادت بویژه شهید حججی بیان کرد: اگر شهیدان نبودند بسیاری از ارزش‌ها فراموش میشد و امام حسین(ع) را ریشه‌ی همه ایثارگری‌ها دانست.


وی ضمن بیان اینکه در واقعه کربلا با نهایت قساوت با حسین بن علی(ع) برخورد کردند شهادت شهید محسن حجی را شبیه به این واقع ترسیم کرد و اظهار کرد: شهید حججی در لحظات پایانی عمر خویش از رحمت خدا، توحید و ایمان صحبت می‌کرد که همین جملات باعث شد جلادی که کنار شهید ایستاده بود پایش را در دهان وی قرار دهد زیرا که شهید حججی در لحظه شهادت مدام رفعت خداوند را بر زبان می‌آورد، و همین قضیه موجی را در جهان ایجاد کرد که تاثیرش را در آینده خواهیم دید.
آیت الله اسلامی  با اشاره بر اینکه بسیج واژه‌‌ای است که در انقلاب اسلامی طنین انداز شده است عنوان کرد: بسیج آنچنان جایگاهی در میان مردم باز کرد که حتی صدام، دیکتاتور دنیا از بسیج سخن به میان آورد، و این بسیج در دنیا و بویژه در غرب آسیا همتا پیدا کرد و اگر بسیج نبود عراق و سوریه هیچ نتیجه‌ای نمی‌گرفت و نجات انقلاب در دست بسیج است، و اگر بسیج بین دولت، حکومت و تبلیغات وارد شود فساد حاکم در جامعه از بین می رود.

 

اسلامی خبرنگاری را به امانت تعبیر کرد و گفت: همچنان که مقام معظم رهبری مدظله العالی حق الناس را درباره انتخابات مصداق دانستند خبر و سوژه نیز نزد خبرنگار امانت است. خبر باید حفظ گردد و امانت باید رعایت شود.
وی ضمن بیان اینکه خبر نباید گزینش شود افزود: نباید خبر در هر جا و هر مکانی گفته شود و خبرنگار نباید مسائل خلاف امنیت را بیان کند و نباید اخباری را که با امنیت و آرامش جامعه اصطکاک دارد را نشر دهد.
نماینده مردم استان قزوین در خبرگان در پایان از خبرنگاران خواست سعی و دقت کنند که اخبار را درست نقل کنند و اگر اخبار را ویرایش نیز می‌کنند از متانت و ماهیت اصلی خارج نکنند و مردم بدانند که این خبرگزاری، قضاوت درستی از مسائل دارد.

۳۲۷ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB