به منظور تحقق شعار سال، ترغیب اصناف به فروش کالای ایرانی در دستور کار قرار گرفته است
به منظور تحقق شعار سال، ترغیب اصناف به فروش کالای ایرانی در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهر مینو؛مهدی صادق پور روز ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در سالن جلسات سپاه امام سجاد (ع) شهرستان اقبالیه برگزار شد ضمن تبریک روز پاسدار و اعیاد شعبانیه گفت: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات از سوی سپاه […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهر مینو؛مهدی صادق پور روز ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در سالن جلسات سپاه امام سجاد (ع) شهرستان اقبالیه برگزار شد ضمن تبریک روز پاسدار و اعیاد شعبانیه گفت: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات از سوی سپاه قزوین به ۱۵۰ نفر در سال گذشته پرداخت شد.

وی افزود: سپاه پاسداران در سال ۵۸ با فرمان حضرت امام خمینی(ره) تأسیس شد و امروز به یکی از نهادهای مهم و تأثیرگذار در صیانت و حفاظت از دستاورد های انقلاب تبدیل شده است.

صادق پور با بیان این که بسیج شجره طیبه است و تبیین نقش سپاه قدس توسط مقام معظم رهبری اهمیت حضور سپاه در منطقه را به خوبی روشن می‌کند اظهار کرد: سپاه ناحیه امام سجاد (ع) بیش از ۴۷ درصد پهنه سرزمینی استان را تحت پوشش دارد و با توجه به گستردگی مناطق تحت پوشش وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین ادامه داد: جذب، آموزش و ساماندهی عموم مردم از وظایف اصلی بسیج است. در این ناحیه ۱۵۰ پایگاه و ۲۵ هزار بسیجی برای خدمت به مردم فعالیت می کنند.

وی با اشاره به برنامه های اولویت دار امسال در سپاه ناحیه امام سجاد (ع) گفت: کیفی سازی فعالیت حلقه های  صالحین، تقویت برنامه‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری یادواره شهدا همچون سالهای گذشته امسال با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در راستای برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان، در تاریخ پنجم مهرماه نیز پیش اجلاس یادواره شهدا در این شهرستان برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین افزود: برگزاری اردوی راهیان نور، اردوی دریایی، ترویج فرهنگ ورزش همگانی، اجرای طرح ملی همگام با کشاورز، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از دیگر برنامه‌های سپاه در سال جاری است.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین از پرداخت ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اقتصاد مقاومتی هم خبر داد و گفت: این تسهیلات در حوزه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به ۱۵۰ نفر پرداخت شده است که این رویکرد در سال جاری نیز تداوم خواهد یافت.

صادق پور با بیان اینکه به منظور تحقق شعار سال، ترغیب اصناف به فروش کالای ایرانی در دستور کار قرار گرفته است اذعان کرد:  با راه اندازی گشت های محله محور زمینه کاهش ۳۰ درصدی جرائم و سرقت درشهر قزوین فراهم شده است.

وی در خصوص اولویت های امسال نیز اظهارداشت: مردم داری و مردم یاری سرلوحه فعالیت های سپاه است و در کنار آن  برگزاری اردوهای جهادی در قرارگاه پیشرفت و آبادانی در الموت، کوهین و طارم برای محرومیت زدایی، ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی توسط بانوان، برگزاری کارگاه های آموزشی «خانواده مقاوم» از دیگر برنامه های پیش بینی شده در سال جاری است.