بیانیه رهبری نشان‌دهنده ضعف عملکرد ما در سالیان گذشته است/ با وحدت گام دوم انقلاب را محکم‌تر برداریم
بیانیه رهبری نشان‌دهنده ضعف عملکرد ما در سالیان گذشته است/ با وحدت گام دوم انقلاب را محکم‌تر برداریم

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: به نظر من قطعا در طول این سال‌ها کوتاهی‌هایی بوده که موجب شده رهبر انقلاب چنین فرامینی را برای ما صادر کنند و مسیری را ترسیم کنند.

روح‌الله بابایی صالح در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شهرمینو با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اظهار کرد: پس از گذشت ۴۰سال از پیروزی انقلاب قطعا یک کاستی‌ها و ضعف‌هایی در برخی بخش‌ها صورت گرفته است.

وی افزود: بیانیه مقام معظم رهبری مبنی بر گام دوم انقلاب یک حکم یا دستور حکومتی برای حرکت در مسیری است که ریل‌گذاری شده تا با برای کشور خود مفید باشیم.

نماینده آوج و بوئین‌زهرا در مجلس تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه در واقع مسیر حرکت را برای همه ما ترسیم کردند تا هرکس در هر جایگاه و مقامی که قرار دارد در این جهت برای سربلندی نظام و انقلاب تلاش کند.

وی اضافه کرد: دولت، مجلس و دستگاه‌های مختلف قضایی، نظامی و امنیتی هرکدام به طریقی در مسیری که توسط مقام معظم رهبری ریل گذاری شده باید حرکت کنند تا به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم.

گام‌های بلندی برای رفع مشکلات برداشته شود
بابایی صالح عنوان کرد: به نظر من قطعا در طول این سال‌ها کوتاهی‌هایی بوده که موجب شده رهبر انقلاب چنین فرامینی را برای ما صادر کنند و مسیری را ترسیم کنند تا با برنامه‌ریزی صحیح گام‌های بلندی در راستای رفع مشکلات برداشته شود.

وی ادامه داد: به طول مثال پس از انقلاب اقدامات ارزشمندی در زمینه تولید علم انجام شده به طوریکه ایران اسلامی اکنون رتبه نوزدهم جهانی را داراست؛ اما در بخش‌هایی نظیر ایجاد اشتغال در کشور خیلی ضعیف عمل شده یا اینکه شاهد تعطیلی برخی مراکز تولیدی بودیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین تصریح کرد: با تکیه بر دانش بومی خود و بدون اتکاء به امکانات سایر کشورها می‌توانستیم بسیاری از واحدها را راه‌اندازی کنیم، همچنین اگر به جوانان بیشتر بها دهیم قطعا زمینه انجام کارهای مهم و اساسی در کشور فراهم شده و مانع ضربه به تولید ‌و اشتغال کشور می‌شود.

وی تاکید کرد: بندبند فرمایشات رهبری قطعا ناشی از کوتاهی‌های صورت گرفته در آن مباحث بوده است؛ لذا ضرورت دارد تا همه در کنار یکدیگر با وحدت و همدلی زیر سایه رهبری گام دوم انقلاب را محکمتر برداریم.

نمایندگان مجلس باید به منفعت مردم بیندیشند
بابایی صالح بیان کرد: کشور ما با تحریم، فشار و تهدیدات مختلفی مواجه بوده و هست اما قطعا با وحدت و انسجام ملی نتایج مطلوبی حاصل می‌شود.

وی ادامه داد: وجود اختلاف نظر و سلیقه امری طبیعی‌ است اما باید همه جناح‌های سیاسی با هر سلیقه و عقیده‌ای که دارند با حفظ وحدت، پیرو فرامین رهبری بوده و از آن تبعیت کنند تا بتوانیم در گام دوم انقلاب تلاش کنیم تا در مسیر تعیین شده به نتایج سازنده‌ای دست یابیم که در غیر این صورت ضرر کرده‌ایم.

نماینده آوج و بوئین‌زهرا در مجلس عنوان کرد: نماینده مجلس هم جزئی از آحاد جامعه است و باید از فرامین رهبری اطاعت پذیری داشته باشند ضمن اینکه در مسیری که قانون گذاری می‌کنند اصول و چارچوب‌ها و قوانین مقدس جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند.

وی در پایان گفت: نمایندگان مجلس همواره باید به منفعت و مصلحت مردم بیندیشند و در این راستا عمل کنند که در این صورت بدون شک موفق و پیروز خواهند بود اما در غیر این صورت هرکسی در هر جایگاهی که باشد ضرر کرده است.

  • منبع خبر : صبح قزوین