بیت المقدس پایتخت فلسطین خواهد ماند/ فلسطین از دست دشمن رها خواهد شد
بیت المقدس پایتخت فلسطین خواهد ماند/ فلسطین از دست دشمن رها خواهد شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی پایگاه خبری شهر مینو؛ نماز جمعه هفته اول ماه مبارک رمضان به امامت حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمود ابادنمونه در مصلی این شهر برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهر محمود آبادنمونه گفت:  طبق فرموده امیرالمومنین حضرت علی (ع) خداوند […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی پایگاه خبری شهر مینو؛ نماز جمعه هفته اول ماه مبارک رمضان به امامت حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمود ابادنمونه در مصلی این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهر محمود آبادنمونه گفت:  طبق فرموده امیرالمومنین حضرت علی (ع) خداوند ایمان را بر چهار ستون صبر، یقین ، عدل و جهاداستوار کرد.

وی با بیان این که مقوله صبر را این حضرت  بر چهار شعبه و شاخه  ۱- شوق ۲- اشفاق (خوف) ۳- زهد ۴- ترقب (انتظار) قرار دادافزود: کسی که مشفق بهشت باشد شهوات نفسانی را ترک می کند و کسی که از آتش دوزخ بترسد از محرّمات اعراض نماید.

حجت الاسلام والمسلمین رشوندی با اشاره به این که کسی که به دنیا بی رغبت باشد مصائب بر او آسان شود اظهارکرد:  شخصی که منتظر مرگ باشد در کارهای نیک شتاب کند. کسی که فطانت و زیرکی را وسیله بصیرت و بینایی قرار دهد و حکمت را بواسطه تدبّر کشف کند و همچنین معرفت به چگونگی عبرت گرفتن از امور پیدا کند و راه و روش پیشینیان را بشناسد به یقین خواهد رسید.

نماینده ولی فقیه شهر محمود آباد نمونه اذعان کرد: امروز خباثت و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی برای همه جهانیان آشکار شده است. خداوند در قرآن کریم اشاره به فساد بنی اسرائیل (یهودیان) در سرزمین فلسطین می کند و وعده نابودی این قوم را داده است.
وی ادامه داد: اقدام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس که خود برده حلقه بگوش اسرائیل است ، خشم جهان اسلام و همچنین آزادیخواهان سراسر دنیا را برانگیخته و زمینه را برای نابودی این غده سرطانی آماده کرده است.
امام جمعه شهر محمود آباد نمونه با بیان این که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی الإمام خامنه ای در جلسه قرائت قرآن فرمودند : بیت المقدس پایتخت فلسطین خواهد ماند و آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند و فلسطین از دست دشمن رها خواهد شد ابراز کرد:   ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت است . امروز متاسفانه در کشور شاهد بی رغبتی به فرزند آوری و وجود خانواده های تک فرزند هستیم. با توجه به سفارشات مؤکّد مقام معظم رهبری بر افزایش نسل و فرزندآوری ، جوانها در جهت رشد جمعیت باید اقدام کنند که کاهش جمعیت شیعه برای امت اسلام خطر بزرگی است.
این مقام مسئول اذعان کرد: سوّم خرداد که یادآور دلاورمردیهای رزمندگان اسلام برای فتح خرمشهر عزیز است را در پیش داریم. امام خمینی (ره) فرمودند : «خرمشهر را خدا آزاد کرد.» یاد و خاطره شهدا و رزمندگان فتح خرمشهر را گرامی میداریم.
حجت الاسلام والمسلمین رشوندی در پایان افزود : هفته گذشته تودیع و معارفه فرماندهی کلانتری ۲۱ محمودآباد نمونه صورت گرفت. جا دارد از زحمات جناب سروان مافی در این مدّت تشکر و قدردانی کنیم و برای جناب سرگرد رمضانی رئیس جدید این کلانتری از خداوند متعال توفیق خدمت روزافزون را مسئلت نمائیم.
خبرنگار : حسین طاعتی