شناسه خبر : 35631
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
وزیر ارشاد پاسخ دهد؛

تابوشکنی کارگردان مسئله دار با تک خوانی زنان و آهنگ خواننده منافقین/فیلم

مدتی است با بی سامانی در حوزه امور هنری وزارت ارشاد و اداره تئاتر برخی نمایش های مسئله دار و دارای جنبه های مختلف ضدمردمی، ضد دینی و مخالف اعتقادات و باورهای مردم و به نوعی تابوشکنی در برخی تماشاخانه های تهران به روی صحنه می رود و فصل عقده گشایی کارگردانان و بازیگران مسئله دار آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی شهر مینو ؛ یکی از وعده های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجلس توجه به هنرهای آئینی و معنوی این سرزمین و عدم میدان دادن به عناصر مسئله دار در این عرصه بود که با بودجه های مصوب دستگاه های دولتی اقدام به تبلیغ، ترویج و ارائه نمایش های مسئله دار با مفاهیم ضد باورهای مردم می نمایند.
نمایش ” ترانه های قدیمی؛ پیکان جوانان ” که عنوان موسیقی نمایش را یدک می کشد به کارگردانی محمد رحمانیان از جمله کارگردان های مدعی روشنفکری است که علاوه بر خوانندگی و تک خوانی صدای زن توسط یکی از بازیگران زن با بازخوانی ترانه‌ ای قدیمی و مبتذل متعلق به «مرضیه» خواننده منافقین که اتفاقا” آنرا تقدیم مریم رجوی وطن فروش که دستانش به خون هزاران جوان این سرزمین آلوده است، نموده و کاررا تاجایی پیش می برد که در بخشی دیگر از نمایش به بهانه معرفی کارخانه پپسی به عنوان یکی از تفرجگاه‌های قدیمی تهران، مدعی آتش زدن سینماها در قبل از انقلاب توسط افراد مذهبی است و در آن چهره‌ای‌ خشن و غیرمنطقی از این‌ افراد، ترسیم می کند.
رحمانیان که سابقه این گونه نمایش ها را در کارنامه خود دارد عامدانه این گونه آهنگ های مسئله دار و آزار دهنده را انتخاب و خط فکری انحرافی وی در حوزه نمایش مبسوق به سابقه است و پیش از این نیز نمایشنامه ای موهن در توصیف حماسه کربلا نوشته بود که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توقیف شد.
باید دید این گونه تحرکات که مدتی است در بی سامانی به وجود آمده براثر مدیریت لیبرالی مرادخانی معاونت معزول هنری وزارت ارشاد به وجود آمده ، چه هدفی را دنبال می کند.آیا هدف تخریب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت است یا اینکه اینان کاری به دولت ها و نهادهای قانونی ندارند و کار خود را می کنند.
معاونت جدید امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که سابقه خوبی در ارزشیابی و نظارت دارد تا دیرنشده این معاونت را از وجود تفکرات لائیک و لابی های اسما” هنری اما در عمل لابی های قدرت و ثروت پاک کند و با واکنش هوشمندانه علاوه بر توقیف این نمایش از تکرار این گونه حرکات جلوگیری نماید.
دانا با عذرخواهی از مردم ولایتمدار و انقلابی برای درک بیشتر موضوع بخش کوتاهی از فیلم این نمایش را منتشر می نماید. دیالوگ ها، حرکات اروتیک، هتاکی ها و توهین های این نمایش و نیز موضوعات حاشیه ای آن نیز قابل انتشار نیست.

 

منبع : دانا

۱,۰۸۶ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB