تروریست های واقعی چه کسانی هستند؟ / از ویتنام و ژاپن تا عراق و افغانستان؛ کارنامه سیاه ارتش آمریکا مملو از تجاوز و کشتار بی‌رحمانه/ تصاویر +۱۸
تروریست های واقعی چه کسانی هستند؟ / از ویتنام و ژاپن تا عراق و افغانستان؛ کارنامه سیاه ارتش آمریکا مملو از تجاوز و کشتار بی‌رحمانه/ تصاویر +۱۸

آمریکایی‌ها در حالی سپاه پاسداران را در لیست سیاه تروریست‌ها قرار داده‌اند که نظامیان این کشور در دل تاریخ تصویر تاریک و سیاهی از خود به جای گذاشته اند که به هیچ روی فراموش شدنی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو «دونالد ترامپ» در یک اقدام عجولانه و بی منطق دیگر که توسط بسیاری از کارشناسان غربی نکوهش شده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک نهاد نظامی رسمی یک کشور در لیست گروه های تروریستی آمریکا قرار داد. آمریکا از زمانی که ترامپ در کاخ سفید روی کار آمده است به شدت چهره خصمانه خود را به نمایش گذاشته است. چهره‌ای که پیشتر با حضور «باراک اوباما» به عنوان یک سیاه پوست در کاخ سفید قرار بود ترمیم شود، دوباره با روی کار آمدن ترامپ همه نقشه ها نقش بر آب شد.

آمریکایی‌ها در حالی سپاه پاسداران را در لیست سیاه تروریست‌ها قرار داده‌اند که نظامیان این کشور در دل تاریخ تصویر تاریک و سیاهی از خود به جای گذاشته اند که به هیچ روی فراموش شدنی نیست.
در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم.
یکی ازجنایت های سیاه آمریکایی ها در ویتنام
بر هیچ‌کس پوشیده نیست که آمریکایی‌ها در ویتنام جنایات بی‌شمار و باورنکردنی‌ای مرتکب شدند. بسیاری از این جنایت‌ها به روش‌های مختلف، از اعترافات سربازان آمریکایی گرفته تا تحقیقات خبرنگاران تا افشاگری‌های دولت ویتنام، برای مردم دنیا نمایان شده‌اند. با این وجود، هنوز هم ابعادی از جنایت‌های ضدحقوق بشری آمریکا در ویتنام وجود دارد که افشا نشده‌اند. یکی از جنایت‌هایی که ارتش آمریکا در ویتنام مرتکب شد و مدت‌هاست که مردم دنیا از آن خبر دارند، «قتل‌عام می لای » است.
ارتش آمریکا در تاریخ ۱۶ مارس ۱۹۶۸ دست‌کم بین ۳۴۷ تا ۵۰۴ شهروند غیرمسلح ویتنامی را به شکلی غیرانسانی و وحشیانه قتل‌عام کردند که بسیاری از آن‌ها زن، کودک و نوزاد بودند. سربازان آمریکایی پس از این قتل‌عام، اجساد بسیاری از قربانیان را مُثله کردند. این قتل‌عام که بعدها «شوکه‌کننده‌ترین بخش از جنگ ویتنام » نیز توصیف شد، صرفاً به این خاطر رخ داد که گروهان «چارلی» (که تا آن زمان حتی به اندازه شلیک یک تیر هم با ویتنامی‌ها درگیر نشده بود) تصور می‌کرد ساکنان دهکده «می لای» (که در منابع فارسی «مای لی» هم نوشته شده) در روستای «سون می» به سربازان ویتنامی کمک کرده و آن‌ها را پناه داده‌اند.
اگرچه توصیفات جزئی درباره نحوه قتل‌عام زنان و کودکان ویتنامی در «سون می» (از شلیک مستقیم و لگد زدن به زنان تا برهنه کردن کودکان) واقعاً منزجرکننده و نشان‌دهنده حیوان‌صفتی سربازان آمریکایی است، اما ماجرای جنایت می لای به همین‌جا ختم نمی‌شود.
تجاوز به دختر ۱۴ ساله عراقی و کشتار خانواده اش
در ۱۲ مارس ۲۰۰۶، بارکر، کورتز، اسپیلمن ،گرین، ۵ سرباز و درجه‌دار آمریکایی وارد خانه قاسم الجنابی در محمودیه عراق شدند. قاسم الجنابی ۴۵ساله به‌همراه فخریه همسر ۳۴ساله‌اش، عبیر دختر ۱۴ساله و حدیل دختر ۶ساله‌اش در خانه بود. دو پسر دیگر او در مدرسه بودند و هنوز به خانه نیامده بودند.
سربازان مسلح وارد خانه عبیر شدند و بلافاصله دست به کار شدند. بارکر و کورتز، عبیر را به داخل یک اتاق کشاندند، در حالی که گرین، مادر، پدر و دختر کوچک‌تر را در اتاقی دیگر نگه داشته بود.
درجه‌دار جس وی. اسپیلمن از چمبرزبرگ پنسیلوانیا محافظت داخل هال منزل را به‌عهده داشت. در حالی که بارکر و کورتز به دختر تجاوز می‌کردند، گرین با شلیک به سه عضو دیگر خانواده، آنها را به قتل رساند.
سپس گرین به اتاق دیگر رفت و به عبیر تجاوز کرد. بعد از تجاوز گرین با گلوله به میان دو ابروی عبیر شلیک کرد. عبیر در دم جان داد، اما گرین دست‌بردار نبود، خشاب اسلحه‌اش را روی عبیر خالی کرد. سربازان قبل از ترک آنجا، جسد او را به آتش کشیدند. سرباز دیگری چند مایل آن‌طرف‌تر در پست ایست بازرسی دیده‌بانی می‌کرد و منتظر برگشت گرین و دوستانش از محل مأموریت بود. سربازان خیلی زود برگشتند.
نظامیان آمریکایی در جزیره کوچک ژاپنی اوکیناوا در طول ۷۰ سال حضور نظامی آمریکا در آنجا با تبهکاری ها و جنجال های خود ساکنان این جزیره را در ترس و وحشت نگه می دارند. آمریکا در ۱۹۷۲ استقلال این جزیره را دوباره به ژاپن باز گرداند و از آن زمان تا کنون در آنجا هر ماه حدود ۲۳ حادثه و جنایت با شرکت نظامیان آمریکایی اتفاق می‌افتد.
جنایات و تجاوزهای جنسی تروریست‌های آمریکایی در ژاپن

در ۱۹۴۹ نظامیان آمریکایی فقط در ماه ژوئن ۱۹ فرد ساکن اوکیناوا را کشته و به ۱۸ زن تجاوز جنسی کردند. در ۱۹۵۵ یک تفنگدار دریایی آمریکا به دختر ۶ ساله تجاوز کرد و او را با چاقو کشت ولی بر اثر حیله گری های تشریفاتی در دادگاه نظامی به زندان محکوم نشد.

در دسامبر ۱۹۴۹ در شهر کوزا بزرگترین تجمع ساکنان علیه آمریکا بر پا شد. ۵ هزار اهالی محلی و ۷۰۰ سرباز آمریکایی با هم دیگر درگیر شدند. علت درگیری این بود که یک سرباز آمریکایی مست سوار بر خودرو فرد محله را له کرد. گروه رانندگان محلی تاکسی این سانحه را دیدند. آن‌ها جمع شده و به سر دادن شعار های ضد آمریکایی پرداخته و بعد به درگیری دست زدند. حتی پلیس نتوانست اهالی به خشم آمده را آرام کند. از این بدتر اتومبیل دیگر آمریکایی که به کمک سربازان شتافت فرد دیگر محلی را نیز له کرد. تعداد مردم جمع شده به سرعت بیشتر شد. چند ده نفر از ساکنان محلی به پایگاه آمریکایی کادنا رسوخ کرده و هر چیزی که دیدند و توانستند بدست بگیرند را از بین بردند. انبوه مردم دفتر روزنامه ارتشی Stars and Stripes را تخریب کردند. معترضان از «کوکتل مولوتوف» و پلیس نظامی از گاز اشک آور علیه آن‌ها استفاده کردند. در نتیجه ۶۰ آمریکایی مجروح شده و ۸۲ نفر از اهالی محلی دستگیر شدند.

جنایتی که سه نفر تفنگدار دریایی آمریکا از پایگاه Camp Hansen در سپتامبر ۱۹۹۵ در اوکیناوا مرتکب آن شدند موجب پیدایش موج انزجار همگانی در ژاپن شد. آن‌ها دختر کلاس ششم را به زور به اتومبیل خود داخل کردند و با ریسمان بستند و هتک ناموس کردند. به دنبال این جنایت ۹۰ هزار ژاپنی متعصب به خیابان‌ها ریخته و طلب کردند که به بی مجازاتی آمریکایی ها پایان داده شود.

اعتراض های جمعی سبب آن شد که قانونی تغییر داده شود که مطابق آن دادگاه ژاپن از حق محاکمه شهروندان آمریکا محروم بود. جباران برای مدت‌های از شش و نیم تا ده سال زندانی شدند ولی آخرین فرد از این گروه سه نفری قبل از موعد در ۲۰۰۳ آزاد شد.

در ۲۰۰۴ هواپیمای ترابری سنگین نیروی هوایی آمریکا با بال خود ساختمان دانشگاه بین‌المللی گینوان اوکیناوا را زده و در هوا واژگون شد و در محوطه شهرک دانشگاهی زمین خورد. ۴ نظامی آمریکایی آسیب دیده ولی کسی از اهالی محلی آسیب ندیده هر چند که در زمان سقوط هواپیما تعداد زیاد مردم در نزدیکی حادثه قرار داشتند و پاره های هواپیما در شعاع ۳۰۰ متر پراکنده شدند. در این رابطه شهردار آن شهر از مقامات ژاپن و آمریکا خواست که «پرواز های نیروی هوایی آمریکا بر فراز بخش‌های مسکونی گینوان بی درنگ قطع شوند».

در نوانبر ۲۰۱۲ یک خلبان مست آمریکایی یک پسر ۱۳ ساله را به زور به اتاق خود در هتل برد و به گزارش پلیس آن‌ها به زدوخورد پرداخته و فرد آمریکایی از پنجره هتل افتاد و بر اثر زمین خوردن ارگان های داخلی او شکسته شدند و جراحاتی بر داشتند. وزارت خارجه ژاپن در این رابطه به مقامات آمریکا شکایت رسمی فرستاد.

در اواسط ماه مارس ۲۰۱۶ در اوکیناوا یک نظامی آمریکایی مظنون به تجاوز جنسی به یک زن گردشگر از استان فوکوئوکا در جزیره کیوشو دستگیر شد. باز هم با وجود شهادت های آن زن و شاهدان عینی که آن حمله را دیدند آن آمریکایی تفصیر خود را نپذیرفت.

کشتار مردم کره توسط امریکا در سال ۱۹۵۰

جنگ کره جنگی میان جمهوری کره (کره جنوبی) با پشتیبانی نیروهای سازمان ملل متحد به رهبری ایالات متحده و جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) با پشتیبانی چین و کمک نظامی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود که در ۲۵ ژوئن ۱۹۵۰ با ورود نیروهای تحت فرمان حکومت کمونیستی کیم ایل سونگ به بخش جنوبی آغاز شد.

کشتار غیرنظامیان از جنایت‌های آمریکا در این جنگ بود که حدود ۳۰۰ شهروند کره‌ای توسط نیروهای ارتش آمریکا و بین ۲۶ تا ۲۹ ژوئیه ۱۹۵۰ در روستای نو گون ری کشته شدند. این کشتار توسط واحدهای لشکر یک مکانیزه آمریکا و در زیر پل آن روستا انجام شد. این واقعه را دومین واقعه تلخ بعد از کشتار می لای می‌دانند.

تجاوز و جنایت جنگی نظامیان آمریکایی در افغانستان 

در سال ۱۳۸۹ نیروهای ویژه آمریکایی مستقر در افغانستان با هجوم شبانه به روستای خان آباد از فرمانداری چهار بولک استان بلخ دست به جنایتی هولناک زدند.

نیروهای ویژه ارتش آمریکا پس از یورش و بازرسی منازل روستائیان مردان و زنان ۱۵ خانوار ساکن در این روستا را از هم جدا کرده و تعدادی از زنان این روستا را مورد تجاوز جنسی قرار دادند. 

فرمانده نظامیان آمریکایی پس از انجام این جنایت به مردم روستای خان‌ آباد هشدار داد در صورت هرگونه شکایت به مراجع ذی صلاح با تکرار این جنایت مواجه خواهند شد.

از زمان اشغال افغانستان توسط نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۰۱ بارها اخباری از تجاوز نیروهای نظامی آمریکایی به زنان و دختران افغانی در رسانه ها منتشر شده است.

انتشار این اخبار در افغانستان به طور متعدد خشم مردم مسلمان این کشور را برانگیخت به طوری که مردم افغانستان با برپایی تجمعات اعتراض آمیز خواهان خروج نیروهای نظامی آمریکا و سایر اشغالگران از این کشور شدند.

تجاوز جنسی در ارتش آمریکا

تجاوز بر زنان در ارتش امریکا یکی از مسایل جدی است که زنان آن‌کشور از آن رنج می‌برند. وزرات دفاع امریکا اعلان کرد که در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۰۳۰۰ (بیست هزار و سه صد) کارمند زن آن وزارت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند ولی ارقام واقعی به مراتب بلندتر از این است زیرا در این لیست زن ارتش امریکایی که در پایگاه‌های خارج از کشور در حال خدمتند شامل نمی شود. در اکثر موارد عاملان این بدرفتاری‌ها هرگز مجازات نه شده اند بلکه برعکس این قربانیان تجاوز جنسی هستند که بهای آنرا باید بپردازند.

قربانیان تجاوز جنسی در امریکا از ترس اینکه کار خود را از دست ندهند شکایت نمی‌کنند. در بسیار موارد آنان با تهدید روبرو می‌شوند. دولت هم بخاطر تامین زندگی آنان هیچ اقدام نمی‌کند بنابراین قربانیان مجبور اند جهت پیش برد زندگی‌شان با سکوت و تحمل درد و رنج این وضعیت اسفبار را تحمل کنند.

دولت تروریست‌پرور و جنایتکار امریکا که به نام‌های «حقوق زن» و «حقوق بشر» کشورهای دیگر را زیر بمب و راکت نابود می‌سازد خود بزرگترین ناقص حقوق زن و بشر است.

  • منبع خبر : خبرگزاری دانا