کارشناس مسائل آمریکا؛

تروریسم تنها به معنای کشتن نیست

کارشناس مسائل آمریکا گفت : ترور اقتصادی، زیست‌محیطی‌، کشاورزی، نیابتی، سایبری و فرهنگی چند تروریسم‌های مهم در فضای بین‌‌الملل می‌باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شهرمینو؛ همایش استکبارستیزی “جهان، بدون ترور” عصر روز گذشته(۲شنبه) در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان با حضور رئیس انجمن اسلامی دانش‌آموزی و سرهنگ طاهرخانی و دیگر مسئولین برگزار شد.

نوروزی کارشناس مسائل آمریکا در این همایش بیان کرد: تروریسم تنها به معنای کشتن نیست و قتل بخشی از تروریسم است و این واژه معنای عام‌تری دارد و به معنای ترس و اینکه کشور هدف ترسانده تحریک شود، می‌باشد.

وی چند ترور مهم را نام برد و گفت: ترور اقتصادی، زیست‌محیطی‌، کشاورزی، نیابتی، سایبری و فرهنگی چند تروریسم‌های مهم در فضای بین‌‌الملل می‌باشند.

این کارشناس تصریح کرد: جنگ نیابتی به این معنا است که در‌گیری بین دودولت یا بازیگران غیردولتی رخ می‌دهد؛ طوریکه هیچ کدام از طرفین به طور مستقیم درگیر نمی‌شوند و دو قدرت مجزا، میدان نبرد را خارج از مرزهایشان و جایی که منافع قدرت مقابل قرار دارد، انتخاب می‌کنند به طوریکه منافع قدرت مقابل را مورد حمله قرار دهند.
وی افزود: هردو کشور یا علیه متحد کشور دشمن‌شان می‌جنگند و یا به متحد خودشان در جنگ با دشمن کمک می‌کنند.
نوروزی با اشاره یه رئیس جمهور سابق جمهوری‌خواه آمریکا بیان کرد: آیزن‌هاور در جمله‌ای می‌گوید که ارزانترین بیمه درجهان امروز، جنگ‌های نیابتی است. یعنی جنگ‌های نیابتی را با هزینه بسیار کم راه انداخته و از جنگ‌های پرهزینه و بعضا هسته‌ای جلوگیری می‌شود.
این کارشناس ادامه داد: این رئیس جمهور جمهوری‌خواه آمریکا پس ازجنگ‌ جهانی دوم بین آمریکا و شوروی، ایده جنگ نیابتی را مطرح نمود.
نوروزی اظهار کرد: سندروم ویتنام که با راهپیمایی، اعتراض و نارضایتی مردم بروز کرد یکی از عواملی است که باعث جنگ نیابتی در آمریکا شد و بعد از آن باعث شروع جنگ‌های نیابتی شد.
وی در پایان گفت: فضای سایبر بستری را فراهم کرده تا بهترین فضا برای به‌دست آوردن اطلاعات و داد‌ه‌های لازم برای ایجاد جنگ به‌‌دست آورده شود.

۵۲۸ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB