تفکر الهی از شروط مهم خادمی است/ تکامل از اهداف خادمی اهل بیت(ع) است
تفکر الهی از شروط مهم خادمی است/ تکامل از اهداف خادمی اهل بیت(ع) است

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شهر مینو؛ در همایش تجلیل ازخادمین آستان مقدس امام زاده حسین(ع) که بعد از ظهر روز امروز (دوشنبه) همزمان باجشن میلاد حضرت زینب(س) در آستان مقدس امام زاده حسین(ع) برگزار شد، حجت الاسلام احمد باقری مدیریت استان مقدس امامزاده حسین(ع) ضمن عرض تبریک ولادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: خادم […]

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شهر مینو؛ در همایش تجلیل ازخادمین آستان مقدس امام زاده حسین(ع) که بعد از ظهر روز امروز (دوشنبه) همزمان باجشن میلاد حضرت زینب(س) در آستان مقدس امام زاده حسین(ع) برگزار شد، حجت الاسلام احمد باقری مدیریت استان مقدس امامزاده حسین(ع) ضمن عرض تبریک ولادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: خادم اهل بیت(ع) باید خود را وقف اهل بیت(ع) کند و وظیفه‌ای که بر گردن دارد به بهترین وجه انجام دهد و شکرگزار خداوند باشد.

این مسول تفکر الهی را از شروط مهم خادمی خواند و اذعان داشت: طبق روایات اگر شکرگزار نعمات الهی باشیم خداوند آن نعمت را افزون کند، خادم اهل بیت بودن باید با تفکر الهی و تفکر اهل بیت(ع) همراه باشد و فقط حضور فیزیکی کافی نیست و اگر قلب و روح ما از اهل بیت(ع) دور باشد فایده‌ای در این خادمی نیست. خادمین باید در رفتار، کردار و اخلاق پیرو اهل بیت(ع) باشند.

باقری هدف از خادمی اهل بیت(ع) را تکامل دانست و خاطر نشان کرد: اگر این تکامل حاصل شود حضور خادمین خالصانه و پربرکت خواهد بود و این اقدام و تفکر اجری عظیم نزد پروردگار دارد و این زندگی مورد توجه اهل بیت(ع) خواهد بود.

مدیریت آستان مقدس امامزاده حسین(ع) عقل را لازمه تکامل دانست و افزود: پیامبران الهی، ائمه معصوم(ع) که واسطه‌ای برای رسیدن به قرب الهی هستند و علمای ربانی که در زمان حال مهم‌ترین وظیفه را بر گردن دارند از دیگر شروط تکامل انسان است.

وی در ادامه عنوان کرد: ترک محرمات و خدمت به اهل بیت(ع) باعث تکامل الهی می‌شود و انسان باید در تمام مراحل زندگی بر خداوند توکل کند و اعتقاد قلبی به خداوند رحمان داشته باشد.