توزیع آذوقه مانع خسارت به دامهای عشایر کوهینی شد
توزیع آذوقه مانع خسارت به دامهای عشایر کوهینی شد

به گزارش پایگاه خبری شهرمینو؛ اکرم نجفی در این باره گفت: سه گله گوسفند با ۲ هزار راس که در حال عبور از گردنه ساربانک کوهین بودند، در محاصره باران و برف قرا گرفته و گرفتار شدند. مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین اضافه کرد: این دامداران قصد عبور از قشلاق به ییلاق کوهین […]

به گزارش پایگاه خبری شهرمینو؛ اکرم نجفی در این باره گفت: سه گله گوسفند با ۲ هزار راس که در حال عبور از گردنه ساربانک کوهین بودند، در محاصره باران و برف قرا گرفته و گرفتار شدند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین اضافه کرد: این دامداران قصد عبور از قشلاق به ییلاق کوهین را داشتند.

وی ادامه داد: اداره کل امور روستایی استانداری قزوین با اطلاع از این موضوع با همکاری نماینده عشایر بخش کوهین و تعدادی از دهیاران وارد عمل شده و با توزیع آذوقه دام از قبیل یونجه و جو برای رهایی و نجات این دامداران و گله ها اقدام کرد.

نجفی افزود: این اقدام برای نجات گله داران بسیار به موقع صورت گرفت و موجب رضایت و خوشنودی عشایر دامدار شد.

وی با بیان اینکه بیشترین عشایر قزوین در بخش کوهین ساکن هستند، خاطرنشان کرد: این بخش با دارا بودن ۱۹۲ خانوار از ۲۵۰ خانوار شناسایی‌شده بر اساس سرشماری سال ۸۷ بیشترین عشایر استان را به خود اختصاص داده است.

براساس آخرین آمار ارایه شده، جمعیت عشایری استان قزوین یک هزار و ۳۵۶ نفر است.

توده هوای سرد که با بارش برف و باران چندین روز است که میهمان استان قزوین بوده است واز امروز به تدریج در حال عبور از استان قزوین می باشد.

 

خبرنگار: حسین طاعتی