توسعه پایدار اقبالیه از اهداف شهرداری در سال ۹۷ است
توسعه پایدار اقبالیه از اهداف شهرداری در سال ۹۷ است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو مهران اکبرپور شهردار شهر اقبالیه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه به بیان عملکرد شهرداری در سال ۹۶ پرداخت و اظهار داشت: شهر اقبالیه از مجموعه ۲۵ شهر استان با درجه شهری ۷ و با جمعیت ۵۵۰۰۰ نفری جز شهرهایی است که بالای ۵۰ هزار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو مهران اکبرپور شهردار شهر اقبالیه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه به بیان عملکرد شهرداری در سال ۹۶ پرداخت و اظهار داشت: شهر اقبالیه از مجموعه ۲۵ شهر استان با درجه شهری ۷ و با جمعیت ۵۵۰۰۰ نفری جز شهرهایی است که بالای ۵۰ هزار جمعیت دارد.

وی یادآور شد: در سال ۱۳۹۶ بنابر تشخیص مجموعه مدیریت شهری اقبالیه و به فراخور نیازهای شهری، برنامه‌های شهری با بودجه ۲۱ میلیارد تومن پیش بینی شده بود. با کوشش و تلاش مدیران شهر اقبالیه در ۶ ماهه اول سال ۱۰ و نیم میلیارد از ۲۱ میلیارد بودجه هزینه برنامه‌های شهری شد.

این مسئول عنوان داشت: بالغ بر ۵۰ درصد بودجه شهری هزینه اجرایی پروژه‌ها در بخش جاری و ۵۰ درصد نیز در بخش عمرانی هزینه شده و مبلغ ۳۱ میلیارد بودجه برای سال ۱۳۹۷ پیش بینی شده است.

شهردار اقبالیه خاطر نشان کرد: برای اولین بار ۶۸ درصد اعتبارات سال ۱۳۹۷ در بخش عمرانی و ۳۲ درصد در بخش جاری هزینه خواهد شد.

وی ضمن اشاره به شاخصه‌های سال ۹۶ تصریح کرد‌: شهرداری در سال ۹۶ به منظور تسهیل دریافت اسناد مالکیتی، موضوع تسهیل گری در اخذ سند مالکیت را با استقرار شرکت تخصصی با سهام داری اداره راه و شهرسازی شهرداری قزوین و سازمان شهرداری‌های استان قزوین که با عقد قرداد در شهرداری مستقر هستند تسهیل کرد.
اکبرپور اذعان داشت: برای اولین در کشور اجرا پروژه فاضلاب شهری توسط شهرداری شهر بعنوان پروژه درآمد پایدار برای شهر اقبالیه پیشنهاد شد و مراحل تصویب طرح‌های آن در وزارت نیرو در دست بررسی است.

این مسئول اظهار کرد: با موافقت استاندار قزوین توانستیم در اسفند سال ۱۳۹۶ زمینی به وسعت ۲۰ هزار متر مربع در اختیار بنیاد خیریه قرار دهیم که عملیات احداث آن پس صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت و درمان آغاز خواهد شد.

شهردار اقبالیه عدم وجود پارکینگ خودرو‌های سنگین در شهر اقبالیه را از معضلات شهری دانست و خاطر نشان کرد: با موافقت کارگروه کمیسیون ماده ۵ زمینی به مساحت دو و نیم هکتار در اختیار سازمان حمل و نقل قرار گرفت و مراحل اجرایی آن در حال انجام است.

وی ضمن اشاره به آماده سازی به عمران بیان کرد: با موافقت مدیر کل معاونت راه و شهر سازی استان توافق شد سهم سازمان مسکن برای آماده سازی عراضی باغ عمران از طریق واگذاری زمین صورت گیرد.

مهران اکبرپور عنوان کرد: در سال ۹۷ برای رفع مشکلات متعدد مردم در خصوص ایمنی و ترافیک شهری در محل تردد ترانزیتی بلوار امام خمینی(ره) با اجرا رینگ کمربندی شمالی و جنوبی شهر و اتصال محورهای ورودی از سمت تاکستان و قزوین شرایط تسهیل عبور و مرور و ایمن سازی تردد شهری فراهم خواهد ‌شد.

این مسئول توسعه پایدار اقبالیه را از اهداف شهرداری شمرد و اذعان داشت: با مساعد مدیر کل بنیاد مسکن، این سازمان در فاز اول حدود ۱۰۸ واحد مسکونی را در شهر اجرایی خواهند کرد.