حبوبات وارداتی امان کشاورزان را برید/عدس خارجی به۷هزار تومان رسید
حبوبات وارداتی امان کشاورزان را برید/عدس خارجی به۷هزار تومان رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو؛به نقل از بیان روز،واردات محصولاتی که در کشور انرژی و برنامه ریزی برای تولید آن علی رغم داشتن نیروی انسانی، تخصص و توانایی که وجود دارد صرف نمی شود می تواند بهانه ای برای اقدام به این کار توسط مسئولان دانست،واردات سنگ پا و غذای سگ فقط نمونه ای از […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو؛به نقل از بیان روز،واردات محصولاتی که در کشور انرژی و برنامه ریزی برای تولید آن علی رغم داشتن نیروی انسانی، تخصص و توانایی که وجود دارد صرف نمی شود می تواند بهانه ای برای اقدام به این کار توسط مسئولان دانست،واردات سنگ پا و غذای سگ فقط نمونه ای از این بحران واردات است.

در حالی استان لرستان خود تولید کننده محصولاتی از قبیل نخود،عدس ولوبیا است ،اگر سری به بازار بزنید این محصولات هم وارداتی شده و هم اکنون کشاورزان از این وضعیت آشوب بازار گلایه دارند.

یاری از کشاورزان پلدختر در گفتگو با بیان روز اظهار داشت:امسال سه هکتار نخود برداشت کرده ام ولی به دلیل بی برنامه گی دولت نتوانستم محصول را بفروشم.

تولید عدس ایرانی

وی بیان کرد:به خاطر اینکه قیمت این محصول به دلیل واردات کاهش یافته و امکان فروش برای نخود،عدس ولوبیا محلی وجود ندارد.

دیگر کشاورز پلدختری در گفتگو با خبرنگار بیان روز گفت:بازار ایران نباید جولانگاه فروش اجناس خارجی باشد.

وی تاکید کرد:عدس خارجی کیلویی ۷هزار تومان در بازار به فروش می رسد بعد عدس محلی که ما تولید کرده ایم کیلویی ۴هزار تومان دلالان از ما خریداری می کنند.

تولید نخود ایرانی

وی تصریح کرد:به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی همین محصول تولیدی ما را در بسته بندی بهتری به نام استان خود در بازار به فروش می رسانند.

وی یادآورشد:همین رویه بازاری در خصوص محصولاتی از قبیل لوبیا قرمز و نخود هم نیز وجود دارد.

این در حالی که دولت تا کنون نتوانسته برنامه ای برای مهار واردات این نوع محصولات که در داخل کشور تولید می شود را بگیرد.

تولید غلات خارجی وایرانی

عدم حمایت دولت یازدهم از کشاورزان باعث شده تا کشاورزان غلات کار ما دیگر رغبتی برای کشت این نوع محصولات نداشته باشند.