زن انسان ساز از ملت ها گرفته شود جامعه به شکست و انحطاط کشیده خواهند شد
زن انسان ساز از ملت ها گرفته شود جامعه به شکست و انحطاط کشیده خواهند شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو ؛ نماز جمعه این هفته شهر اقبالیه به امامت حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه این شهر درمصلی این شهر اقامه شد. امام جمعه اقبالیه ضمن تبریک ولادت حضرت امام حسن عسگری (علیه اسلام) گفت : امام عسگری فرمودند دو خصلت است که برتر و بالاتر […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو ؛ نماز جمعه این هفته شهر اقبالیه به امامت حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه این شهر درمصلی این شهر اقامه شد.

امام جمعه اقبالیه ضمن تبریک ولادت حضرت امام حسن عسگری (علیه اسلام) گفت : امام عسگری فرمودند دو خصلت است که برتر و بالاتر از آن دو نیست ویکی  ازآنها ایمان به خدای متعال و دومی نفع رساندن به برادران ایمانی است که مصداق بارز و آشکار آن پیامبران خداوند و امامان معصوم علیه السلام و عالمان دینی و در عصر خودمان حضرت  امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) می باشند که بحق بندگان خدا را از اسارت طاغوت آزاد نمودند و بر کشتی اهل بیت علیهم السلام سوار نمودند . وامروز هم بحمد الله امام خامنه ای با همان صلابت و اخلاص راه و آرمان های امام خمینی (ره) را ادامه میدهند .

امام جمعه اقبالیه  در ادامه به سالروز توطئه استعماری کشف حجاب به دستور رضا خان پهلوی اشاره کرد وگفت : همانطوری که امام خمینی (ره) فرمودند : عنایتی که اسلام به بانوان دارد بیشتر از عنایتی است که به مردان دارد و زن ها مردان شجاع را در دامن خود بزرگ میکنند وهمانگونه که قرآن کریم انسان ساز است ، زن ها نیز انسان ساز هستند و اگر زنهای انسان ساز از ملت ها گرفته شوند، ملت ها به شکست و انحطاط کشیده خواهند شد و شکست خواهند خورد و این زنها هستند که ملت را تقویت می کنند و مقام زن مقام والاست .

حجت الاسلام فاطمیان همچنین  به قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ی ساواک علیه حضرت امام خمینی (ره) که معروف به قیام ۱۹ دی می باشد گفت : امام خامنه ای (مدظله العالی) فرمودند ؛ در ۱۹ دی مردم قم اولین حرکت بزرگ مردمی بر ضد دستگاه فاسد و وابسته و ضد دین را به راه انداختد و برای دفاع از امام بزرگوار (ره) در مقابل وابستگان و استکبار، سینه خود را سپر ساختند و جمعی از بهترین جوانان آنان در راه خدا شهید شدند و این روز (۱۹ دی ) سرآغازی بود برای حرکت عظیم ملت ایران است .

وی افزود در این حادثه که از ابعاد مختلفی قابل توجه و تامل است  زیرا در این حادثه  بصیرت ، زمان شناسی ، دشمن شناسی، مجاهدت ، اقدام و فداکاری موج میزند وهمه این ابعاد  بوجود آورنده این حادثه عظیم  است که در ۱۹ دی ۱۳۵۶ به وقوع پیوسته است .

خطیب جمعه تاکید کرد : حادثه ۱۹ دی ما امروز هم برای ما درس است زیرا باید  شم انسانی و عمیق یک ملت ، حوادث را قبل از وقوع آن احساس کند و بفهمد که چه اتفاقی دارد میفتد و عکس العمل نشان بدهد .

فاطمیان بیان داشت : در طول تاریخ اسلام وقتی نگاه میکنیم نداشتن این درک و شم سیاسی درست ، ملت ها را همیشه در خواب نگه داشته است و به دشمنان ملت ها امکان داده است که هر کاری که میخواهند بر سر ملت ها بیاورند و از عکس العمل آن ها در امان بمانند و لذا شروط نصرت قطعی عبارتنداست ازایمان ، بصیرت، اقدام وخلاصه بصیرت ، احساس تکلیف وحضور به موقع مساوی است با پیروزی .

امام جمعه اقبالیه  در رابطه با سالگرد ترور شهید احمدی روشن از شهدای هسته ای نیز افزود : ترور دانشمندان هسته ای توسط منافیق کوردل ،  نشانه ی به بن بست رسیدن استکبار جهانی در مقابل قدرت  ایران اسلامی است .

وی گفت : تروریسم بین اللمل با طراحی یا همراهی سرویس های سیا و موساد که توسط آمریکای جنایتکار وصهیونیسم غاصب در مقابل با ملت مصمم و مومن و پیشروایران اسلامی  قرارگرفته است وبا این ترورها و رفتار شنیع و قساوت آمیز نیز شکست خواهند خورد و به اغراض پلید خود دست نخواهند یافت.

انتهای پیام/ ر

 

کد خبر : ۱۱۵۱