در جامعه امروز با بحران هویت دینی جوانان مواجه هستیم
در جامعه امروز با بحران هویت دینی جوانان مواجه هستیم

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام حسین محمدزاده از اساتید حوزه علمیه قزوین در مراسم محفل انس با قرآن کریم آستانه مقدسه امامزاده زبیده‌خاتون(س) قزوین، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) یک انسان کامل بود، اگر نماز و عبادت ما از امام علی(ع) زاویه داشته باشد آن نماز سو به […]

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام حسین محمدزاده از اساتید حوزه علمیه قزوین در مراسم محفل انس با قرآن کریم آستانه مقدسه امامزاده زبیده‌خاتون(س) قزوین، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) یک انسان کامل بود، اگر نماز و عبادت ما از امام علی(ع) زاویه داشته باشد آن نماز سو به بطلان می رود.

وی افزود: امام علی(ع) شخصیت عظیمی داشت و نگاه کردن به این امام بزرگوار نیز عبادت محسوب می شود.

محمدزاده عنوان کرد: امروز و در این دوران با یک آسیب مواجه هستیم و آن بحران هویت دینی است که عموما انسان‌های تحصیل کرده و جوانان ما گریبان گیر آن شده اند.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: متاسفانه بعضی از شیعیان شاید حتی یک بار آیات قرآن را نخوانده باشند نه تنها قرآن بلکه دیگر کتابهایی مثل نهج البلاغه ، صحیفه و… را نخوانده باشند و در مورد اعتقادات و تفکر شیعی تحقیق نکرده باشند.

وی به ویژگی و اهمیت قرآن‌کریم اشاره کرد و ابراز کرد: قرآن‌کریم مفاهیم زیادی دارد که یکی از مفاهیم بسیار زیبای آن «صیرورت» می باشد که به معنی «شدن» است.

محمدزاده تصریح کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در مسیر شدن قرار گرفته‌ایم و اینکه ما که در این محفل حضور داریم در مسیر شدن هستیم. این در اختیار خودمان است که از این شدن چه استفاده و بهره‌ای ببریم.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: قرآن‌کریم مسیرهای مختلفی را به انسان معرفی می‌کند، مهم آن است که آنها را درک و در مسیر زندگی خود استفاده کند.

وی در خاتمه عنوان کرد: یکی از فواید «صیرورت قرآنی» این است که انسان با سختی‌ها و مشکلات کنار می‌آید و بر آنها غالب می شود، انسان در مسیر دین وزندگی با بلاکشی مواجه است و این بلاکشی در عبادت و روزه گرفتن انسان را به طاقت در برابر سختی ها عادت می کند.

انتهای پیام/۱۰۰۰*