امام جمعه اقبالیه :

حرف دل همه آحاد مردم ایران این است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

سید مرتضی فاطمیان بیان کرد : همه می‌دانند مشکل رژیم سلطه طلب آمریکا با ایران، موضوع هسته‌ای و برجام نیست بلکه آن‌ها با چیزی به نام انقلاب اسلامی و نفوذ آن در منطقه و سد پولادین ملت سلحشور و مستقل ایران مشکل دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو؛ نمازجمعه اقبالیه به امامت حجت الاسلام فاطمیان در اقبالیه اقامه شد.

حجت الاسلام فاطمیان بیان کرد:«‌ پیامبر اکرم(ص) نیز خطاب به یکی از یارانش فرموده‌اند: واجب اطاعت از خدا و واجب‌تر از آن ترک گناه است، نزدیک قیامت و نزدیک‌تر از آن مرگ است، عجیب دنیا و عجیب تر از آن دل بستن به دنیاست، سخت قبر است و سخت تر از آن بدون توشه به قبر رفتن است.»

وی همچنین گفت: خداوند باری تعالی همه ما را به علم، عقل، بردباری، سخاوت، فصاحت، شجاعت و محبت آراسته است؛ پس با بهره‌گیری از این صفات خدادادی در راه خدامحوری و خداباوری گام برداریم.

امام جمعه اقبالیه تصریح کرد: امروز مردم مسلمان و مظلوم یمن و میانمار خواستار حمایت‌های ما به عنوان برادران دینی‌شان هستند پس وظیفه انسانی ما حکم می‌کند که به برادران مسلمانمان کمک کنیم.

وی افزود: اقبالیه در مسیر نجف به کربلا برای زائران اربعین حسینی موکب برپا کرده است؛ از شما مردم ولایتمدار اقبالیه خواهشمندیم اگر نذوراتی برای زائرین اربعین حسینی دارید اهدا نمایید.

خطیب جمعه این شهر با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: درگذشت آیت الله مهدوی کنی که شکنجه‌های بسیاری را برای نصرت دین خدا تحمل کردند از مناسبت های هفته جاریست، ولادت امام باقر(ع) نیز از دیگرمناسبت هاست.

وی در ادامه ضمن محکوم کردن سخنرانی‌های اخیر ترامپ گفت: کشور آمریکا مورد اعتماد نیست، رابطه آمریکا با ما همانند رابطه گرگ و میش است و این آمریکاست که در برجام نقض عهد می‌کند.

امام جمعه اذعان کرد: ترامپ، روی آشکار شیطان بزرگ آمریکا است. ترامپ در طول صحبت‌های چاله میدانی و وقیحانه‌اش نسبت به حاکمیت برآمده از رای و اعتماد مردم و نیز متاثر از احکام مقدس اسلام گ، تعابیری به کار می‌برد که بیشتر ترجمان واقعیت‌های خود آمریکاست و این که به جای واژه دولت که مرتب تکرار می‌کرد که رژیم یاغی و دیکتاتور ایران ک، به راستی در فلسفه و تفکرات آقای ترامپ دیکتاتور به چه معناست؟

وی تصریح کرد: ترامپ ضمن اهانت به ملت شریف، سرزنده، عزتمند، مقتدر و انقلابی ایران مبنی بر این که ملت ایران در تلاش برای تقابل با نظام خود و اعتلای تاریخ و فرهنگشان می‌باشد، گستاخانه می گوید که ملت ایران نیز در کنارشان خواهد بود.

فاطمیان ادامه دادد: اولا رئیس جمهور آمریکا باید بگوید که چه میزان شناخت از تاریخ و فرهنگ تمدن ایران اسلامی دارند ؟ و ثانیا ایران به فضل الهی به لحاظ تاریخ و فرهنگ آنقدر ریشه‌دارتر از آمریکا است که نیازی به همراهی و مساعدت ایشان نداشته بلکه حرف دل همه آحاد مردم ایران این است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

امام جمعه اقبالیه اذعان کرد: ترامپ در ذیل سخنان اهانت آمیز خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهاراتی منفی یاد کرده و سپاه را نیروی مخصوص رهبری نظام و ابزاری برای تبدیل ایران به رژیم یاغی معرفی می نماید.

وی افزود: البته چنان که ریاست محترم  جمهوری نیز گفتند، سپاه محبوب ملت ایران و از جمله مهم‌ترین مولفه‌های عزت و اقتدار کشور است و بلکه دلگرمی و امیدی برای ملت‌های مسلمان و تحت ظلم بوده و مهم‌ترین شاخصه و افتخارش ولایت مداری می‌باشد، اما این که سپاه را عامل تبدیل ایران به کشوری یاغی بدانند، این چیزی نیست جز نهایت کینه و ناراحتی که آمریکا از عمل کرد شایسته و فوق العاده اثر گذار سپاه دارد.

فاطمیان ادامه داد: البته همه می‌دانند مشکل رژیم سلطه طلب آمریکا با ایران، موضوع هسته‌ای و برجام نیست بلکه آن‌ها با چیزی به نام انقلاب اسلامی و نفوذ آن در منطقه و سد پولادین ملت سلحشور و مستقل ایران مشکل دارند.

وی  با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه گفت: وزیر امور خارجه آمریکا بیان می‌دارد که ما به دنبال تغییر رژیم در ایران هستیم و به خیال خامش در ایران همه صف کشیده‌اند برای استقبال از جانیان بی سرو و پایی همچون ترامپ و هم فکرانش در آمریکا در حالی که پس از سخنان سخیف و به دور ادب و منطق ترامپ و تهدید‌ها و وعده تحریم‌های جدید به فضل الهی شاهد شور و موجی انقلابی در ابراز انزجار از سخنان او در اقشار مختلف ملتمان بودیم و به واقع ترامپ در مقطعی که مسئولان و آحاد ملت بزرگ ما نیاز به وحدت و یکپارچگی بیشتر داشتند، خدمت بزرگی به ما کرد و عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد.

امام جمعه در پایان به مناسبت روز صادرات و سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: همان طور رهبر معظم انقلاب امام خمینی فرمودند؛ علاج مشکلات کشور، پیمودن راه اقتصاد مقاومتی است؛ یعنی تکیه به درون داشته باشیم و چشم را ندوزیم به دیگران تا وقتی که ما چشممان به دست دیگران باشد، دنبال این باشیم که کدام مقدار از تحریم‌ها کم شد، فلان حرف را فلان مسئول آمریکایی گفت یا نگفت. تا وقتی دنبال این حرفها باشیم به جایی نمی‌رسیم و لذا اعتقادمان این است که با توان داخلی می توان مشکلات را حل کرد.

۵۱۵ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB