حرم کریمه اهل بیت (ع) خواستگاه انقلاب و قیام علیه ظلم و ستم شاهنشاهی شد
حرم کریمه اهل بیت (ع) خواستگاه انقلاب و قیام علیه ظلم و ستم شاهنشاهی شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو؛ حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در ابتدا وفات حضرت معصومه را تسلیت گفت و بیان کرد: آن حضرت در واقع جلوه ای از وجود حضرت حضرت زهرا (س) بودند . در طهارت نفس امتیازی خاص و بسیار والا داشت که امام هشتم […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو؛ حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در ابتدا وفات حضرت معصومه را تسلیت گفت و بیان کرد: آن حضرت در واقع جلوه ای از وجود حضرت حضرت زهرا (س) بودند . در طهارت نفس امتیازی خاص و بسیار والا داشت که امام هشتم برادر تنی آن حضرت او را (که نامش فاطمه بود) معصومه خواند و فرمود :کسی که حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند مثل این است که من را در مشهد زیارت کرده.
فاطمیان در رابطه با جنبه حیات سیاسی آن حضرت گفت: حضرت معصومه (س) بیشترین نقش را در طول تاریخ در حرکت مردم برای اثبات حقایق الهی داشته و انقلاب اسلامی ایرانی که منشا آن شهر قم مقدس است، مرهون وجود با برکت ایشان و تربیت یافتگان این مکتب یعنی مراجع بزرگ همچون حضرت امام خمینی (ره)و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می باشد به گونه ای که حرم کریمه اهل بیت (علیهم اسلام) خواستگاه انقلاب و قیام علیه ظلم و ستم شاهنشاهی شد و در نتیجه به برکت وجود حضرت معصومه سلام اله علیه انقلاب اسلامی به ثمر نشست .
وی در ادامه با اشاره به حماسه ۹ دی سال ۱۳۸۸ گفت : حماسه ۹ دی از این جهت حائز اهمیت است که به دنبال کودتای خزنده و خطرناکی که میرفت با حمایت و هدایت بیگانگان، تمامیت انقلاب و نظام اسلامی به مخاطره می اندازد . اما با اراده پولادین و حضور منسجم و عاشورایی ملت بزرگ و همیشه زنده ایران اسلامی به صورتی معجزه گون ظاهر گردید و آتش آنرا خاموش ساخت .

امام جمعه اقبالیه درادامه گفت : حضور چشمگیر و میلیونی مردم با بصیرت در حماسه عظیم ۹ دی مولفه های اساسی و محوری دخیل در ایجاد استمرار انقلاب اسلامی را بار دیگر ظاهر نمود .

وی در رابطه با دلایل حماسه آفرینی مردم در ۹ دی ۸۸ گفت: اول ایمان به نظام، انقلاب و پیوند نا گسستنی به رهبری الهی و مکتبی امام خامنه ای(مدظله العالی) و دوم با غیرت، عرق دینی و انقلابی و ملی در پاسخگویی به هتک حرمت عاشورا و عزای حسینی (ع) و دخالت بیگانگان در ۹ دی سال ۱۳۸۸ حماسه آفریدند.

 

امام جمعه در پایان به مناسبت سالگرد ارسال پیام تاریخی امام خمینی رحمه الله به گورباچف گفت : در یازدهم دی ماه سال ۱۳۶۷ امام خمینی رحمه الله، در زمانی که جان سیاسی غرب با تحولات جدیدی در مکتب کمونیسم روبرو بود و سیاستمداران قادر به اظهار نظر در این باره نبودند امام خمینی (ره) نامه تاریخی خطاب به گورباچف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق نوشتند و در آن، ضمن پیش بینی سقوط کمونیسم و مارکسیسم پیام دعوت به فطرت و توحید را برای وی ارسال کردند .

فاطمیان در ادامه گفت : ایشان همچنین در نامه شان در مورد فرو افتادن در دام نظام سرمایه داری غرب به وی هشدار دادند. فروپاشی شوروی بعد از ۳سال به محقق شدن پیش بینی امام خمینی (ره)  چون پتکی بر ذهن و فکر گوباچف زده شد . وقتی یکی از نزدیکان امام خمینی رحمه الله که بعد از ۱۰ سال به دیدن او میرود اظهار میدارد که افسوس میخورم و ای کاش آنروز از نامه امام خمینی رحمه الله درک بهتری داشتم به این روز نمی افتاد. این نگاه الهی امام که با پیروی از راه انبیاء الهی و تکیه بر بینشی که از مکتب وحی داشتند حاصل شده بود تا انقلاب اسلامی ما در دنیا ماندگار شود .