داراب بیرانوندی:

حفر پنج حلقه چاه در میدان دام، اقبالیه و شرق قزوین نیازمند بودجه است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: حفر پنج حلقه چاه در میدان دام، اقبالیه و شرق قزوین، مهندسی مجدد چاه ها جهت افزایش آبدهی آنها و حفر و تجهیز 2 حلقه چاه جایگزین را از طرح های کوتاه مدت ماست که به 39 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری شهر مینو؛ داراب بیرانوندی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در پارلمان علنی شهر قزوین گفت: حفر پنج حلقه چاه در میدان دام، اقبالیه و شرق قزوین، مهندسی مجدد چاه ها جهت افزایش آبدهی آنها و حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه جایگزین را از طرح های کوتاه مدت ماست که به ۳۹ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی با بیان اینکه با تامین بودجه می توانیم به اهداف و برنامه ریزی های خود زودتر به هدف دست پیدا کنیم اظهار کرد: طی ۶ سال گذشته ۲۴ کیلومتر اصلاح شبکه در شهر قزوین صورت گرفته که هزینه ای نزدیک ۱۸میلیارد ریال داشته است.

بیرانوندی افزود:چگالی حوادث شبکه در سال ۹۱ به میزان۱٫۳ حادثه در هر کیلومتر بوده که در سال گذشته به ۱٫۱حادثه در هر کیلومتر کاهش یافته است.

این مقام مسئولادامه داد: در ۶ سال اخیر افکن چاه های جاذب فاضلاب قدیمی مستقر در منازل مشترکان ۵۳میلیارد و ۴۶۱میلیون ریال خسارت به شرکت آب و فاضلاب تحمیل کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین اذعان کرد: حفر پنج حلقه چاه در میدان دام، اقبالیه و شرق قزوین زیر مجموعه طرحی است که در آن ۴۵ کیلومتر از شبکه و انشعابات آب بافت فرسوده شهر قزوین طی مدت سه سال اصلاح و استاندارد سازی خواهد شد.

بیرانوندی با اشاره به اینکه با این اقدام ۱۲هزار و ۲۵۵ فقره انشعاب، استانداردسازی و از هدر رفت حدود۱٫۵میلیون متر مکعب آب (معادل آبدهی پنج حلقه چاه) جلوگیری می شود و هزینه های نگه داری شبکه معابر کاهش یافته و ضمن حرکت در مسیر مدیریت بحران زیرساخت های منطقه نیز تقویت می شود بیان کرد: معابر با پیچ و خم زیاد و کم عرض، عدم زیرسازی مناسب معابر، وجود چاه های جذبی، نداشتن اطلاعات دقیق زیرساخت ها و وجود شبکه های زیرساخت فرسوده و احداث ساختمان های بلندمرتبه بدون در نظر گرفتن ظرفیت باربری بافت خاک منطقه از جمله مشکلات پیش روی بافت فرسوده در شهرهای مختلف قزوین و خود استان است.

این مقام مسئول بیان کرد: مساحت بافت فرسوده بر اساس گزارش شهرداری ۵۰۰هکتار است و میزان شبکه توزیع و انتقال آب حدودا ۱۲۰کیلومتر و تعداد انشعابات آب حدود ۳۰ هزار فقره است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین با بیان اینکه راهکارهایی فراوانی برای حل مشکلات فرسودگی و شبکه های فاضلاب وجود دارد گفت: تجدید نظر در ساخت منازل مسکونی بافت قدیمی شهر و رعایت اصول فنی و ایمنی سازه، صدور مجوز رایگان توسط شهرداری برای بافت قدیمی شهر و دیگر کارها می تواند موثر واقع شود.

خبرنگار: امیرحسین آقائی

 

۱,۵۶۷ total views, 4 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB