حوزه توانبخشی بعنوان رکن اصلی سازمان، از عوامل اصلی تشکیل سازمان بهزیستی با هدف حمایت از معلولین است
حوزه توانبخشی بعنوان رکن اصلی سازمان، از عوامل اصلی تشکیل سازمان بهزیستی با هدف حمایت از معلولین است

به گزارش خبرگزاری شهر مینو؛ علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی معلولان در مرکز توانبخشی بهار قزوین برگزار شد عنوان کرد: در اجرا برنامه‌های ششم توصعه بیش از ۱۸ مورد تکالیف جدی برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شد که استان قزوین در تمامی محورها پیشگام و […]

به گزارش خبرگزاری شهر مینو؛ علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی معلولان در مرکز توانبخشی بهار قزوین برگزار شد عنوان کرد: در اجرا برنامه‌های ششم توصعه بیش از ۱۸ مورد تکالیف جدی برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شد که استان قزوین در تمامی محورها پیشگام و پیشرو است. ساماندهی سالمندان و ساماندهی و توانبخشی بیماران روانی مضمن از جمله برنامه‌های بهزیستی است.

وی تصریح کرد: حوزه توانبخشی بعنوان رکن اصلی سازمان، از عوامل اصلی تشکیل سازمان بهزیستی با هدف حمایت از معلولین است. ایجاد اشتغال، تامین مسکن، خدمات توان پزشکی و افزایش سطح دانش معلولین برای حضور مستمر در جامعه از جمله برنامه‌های سازمان بهزیستی است.

این مسوول اذعان کرد: یکی از قدیمی ترین حوزه‌های تخصصی و متولی حوزه معلولین در کشور حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی است که پیشگری از معلولیت و عوارض آن، کمک به ارتقاع سطح عملکردی معلولین، پیگیری آموزش و آگاه‌سازی جامعه هدف و احاد مردم، ایجاد فرصت مساعد و مناسب به جهت حضور مناسب معلولین در جامعه و اجرا قانون حمایت از حقوق معلولین از جمله خدماتی است که توسط این بخش ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ضمن اشاره به اینکه خدمات بهزیستی در سه محور ارائه می‌شود گفت: خدمات پیشگرانه با هدف جلوگیری از افزایش و ایجاد معلولیت‌های جدید، خدمات حمایتی و توانبخشی و خدمات توانمندسازی سه محور اصلی خدمت رسانی بهزیستی است.

وارثی بیان کرد: ۲۴۳۰ نفر روزانه در مراکز نگهداری و مراکز توانبخشی روزانه در قالب ۴۵ مرکز از خدمات تخصصی سازمان بهزیستی برخورداند.