شناسه خبر : 33459
۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
امام جمعه اقبالیه:

در زمینه امر به معروف و نهی از منکر غفلت شده است

رئیس ستاد امر به معروف شهرستان قزوین : به علت غفلت مسئولین آسیب های اجتماعی افزایش پیدا کرده است و دشمن در صدد گرفتن حیا از بانوان اجتماع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر علی بیگدلی رئیس شورا شهر اقبالیه گفت: امام خمینی(ره) اولین مرجعیت دینی است که امر به معروف را وارد سیاست کرد و همینطور برای احیا امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین فاطمیان ریس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قزوین ضمن تشکر از ریاست شورا شهر اقبالیه و مسئولین شهر گفت: فلسفه نهضت امام حسین(ع) احیا امر به معروف و نهی از منکر است، و از اولین ویژگی های تاسیس حکومت اسلامی احیا معروفات، احاطه منکرات و اقامه نماز بعنوان بازدارنده منکرات است.

فاطمیان در ادامه بیان کرد: با وجود پیشرفت های علمی مختلف در جمهوری اسلامی، در زمینه امر به معروف و نهی از منکر غفلت شده است. و سر لوحه انبیا ابتدا دعوت به معروف و بعد نهی از منکر است. و امروزه یکی از منکرات و آسیب های اجتماعی بد حجابی خانم ها است. و پس از سلام، امر به معروف بصورت لسانی وظیفه عموم مسلمین است.

وی مسئله امر به معروف و نهی از منکر را امری فطری دانست و افزود: ‌به علت غفلت مسئولین آسیب های اجتماعی افزایش پیدا کرده است و دشمن در صدد گرفتن حیا از بانوان اجتماع است.

 

 

۴۵۰ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB