در شهر قزوین از ۱۲ شعبه حقوقی ۴ شعبه به دعاوی خانواده رسیدگی می‌کند
در شهر قزوین از ۱۲ شعبه حقوقی ۴ شعبه به دعاوی خانواده رسیدگی می‌کند

به گزارش خبرگزاری شهر مینو؛ محمد قنبری نماینده بسیج حقوقدانان سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر اقبالیه ضمن عرض تبریک ولادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: مصیبت‌هایی که حضرت زینب(س) متحمل شد بخشی از شخصیت وجودی، صبوری و شهامت حضرت زینب(س) است. وی در ادامه تصریح کرد: اگرعاری از […]

به گزارش خبرگزاری شهر مینو؛ محمد قنبری نماینده بسیج حقوقدانان سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر اقبالیه ضمن عرض تبریک ولادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: مصیبت‌هایی که حضرت زینب(س) متحمل شد بخشی از شخصیت وجودی، صبوری و شهامت حضرت زینب(س) است.

وی در ادامه تصریح کرد: اگرعاری از نگاه دینی و اعتقادی، عاری از مسلمان بودن، فقط به این بخش از شخصیت حضرت زینب(س) دقت کنیم خواهیم دید در مجلس یزید لعنت الله علیه چنان خطبه غرایی ایراد کردند که حتی در زمان حال با گذشت بیش از ۱۴۰۰ سال اگر اندیشمندان، روانشناسان، علما و عالمان علم بیان دور هم جمع شوند و شخصیت بانویی که داغ عزیزانش را در سینه دارد، آن هم شخصیتی چون حضرت زینب(س) را تحلیل کنند پی به رشادت، صبر، وقار، منش، علم درایت و تفکر او خواهند برد چراکه حضرت زینب(س) با چه دلیری و رشادتی در مجلس سراسر مصیتی قد علم کرد و صحبت‌های علی‌واری ایراد کرد.

قنبری ضمن اشاره به اوضاع آشفته فرهنگی جامعه کنونی متذکر شد: با وجود چنین آموزه‌ها و شخصیت‌های والایی در فرهنگ دینی خود نباید چنین جامعه‌ای داشته باشیم، به گونه‌ای که در خانواده‌های مذهبی ما اتفاقات ناگواری در حال وقوع است که شاهد آثار و تبعات آن را در جامعه کنونی هستیم. شکاف، عجیب و عظیمی بین نسل امروز و نسل گذشته ما ایجاد شده و به سرعت رو به پیشرف است.

این مسوول اذعان داشت: فضا مجازی بلا بشر امروز و جامعه ما شده البته فضا مجازی محسنات و نکات مثبتی نیز دارد اما اگر ما فرهنگ استفاده از این فضا را نداشته باشیم بی‌شک روز به روز رو به نابودی پیش خواهیم رفت. در حال حاضر محافل خانوادگی ما عاری از نگاه و گفتار صمیمانه شده است.

وی در ادامه افزود: در شهر قزوین از ۱۲ شعبه حقوقی ۴ شعبه به دعاوی خانواده رسیدگی می‌کند و این امار تاسف بار است و مردم باید هوشیار باشند.

این حقوقدان خاطرنشان کرد: بهشت و جهنم در ادامه و تداوم رفتار امروز ماست و فرایند جداگانه‌ای نیست و امروزه افراد درست را از غلط تشخیص می‌دهند.

قنبری در انتها بیان کرد: تقوا و دانش باعث رسیدن به سر منزل مقصود می‌شود و همه امور را باید به خداوند سپرد و فقط بر او توکل کرد.