دومیلیون و پانصد هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری بازدید کردند
دومیلیون و پانصد هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: حدود دومیلیون و پانصد هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند که نسبت به سال گذشته ۱۶درصد کاهش داشت.

علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر ما درباره فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر استان در نوروز ۹۸ اظهار کرد: از ۲۸اسفند ۹۷ تا شانزدهم فروردین ماه امسال ۲۸۳هزار و ۱۵۳ نفر شب اسکان مسافران نوروزی در اماکن اقامتی استان ثبت شد که این رقم نشانگر رشد ۱۶درصد نسبت به نوروز ۹۷ بود.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز حدود دومیلیون و پانصد هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند، اذعان کرد: این رقم با توجه به شرایط جوی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹درصد کاهش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین بیان کرد: جشن‌نوروزگاه‌های استان به دلیل همدردی با سیل زدگان یک روز تعطیل و سه روزه بازدید از بناهای تاریخی الموت به دلیل شرایط نامساعد جوی و بارندگی‌ها متوقف شد که دلایل کاهش آمار بازدیدکنندگان در طی نوروز ۹۸ بود.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قزوین ابراز کرد: در نوروز ۹۸ یک هزار و ۲۱۴فقره بازرسی از اماکن خدمات رفاهی و گردشگری استان با هدف ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و شهروندان در استان انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: همچنین از افزایش ۶درصدی تردد در جاده‌های استان خبر داد و یادآور شد: براساس گزارش‌های دریافتی و ثبت دوربین‌های تردد شمار در ایام نوروز بیش از ۲۲ میلیون خودرو از محورهای مواصلاتی استان قزوین عبور کردند.

این مسئول عنوان کرد: ۱۲برنامه نوروز گاهی توسط اداره کل میراث فرهنگی و ۴ نمایندگی در شهرستان‌ها و ۱۲۰ راهنما عملیاتی و ۲ هزار ساعت برنامه در نوروزگاه‌ها اجرا شد.

  • منبع خبر : صبح قزوین