شناسه خبر : 33596
۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
حجت‌الاسلام ابوترابی

دین‌مداری بالاترین درس عاشوراست/شهید محسن حججی محصول دین‌داری و دین‌باوری است

حجت‌الاسلام ابوترابی بیان کرد: شهید محسن حججی محصول دین‌داری و دین‌باوری است چراکه دین‌داری رزمندگان باعث آزادی سوریه و عراق شد. در مدرسه عاشورا باید دین‌دار شد و از عاشورا درس تسلیم خدا شدن می‌گیریم.

 

 

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شهر مینو؛ در برنامه بزرگداشت تاسوعای حسینی وبزرگداشت هفته دفاع مقدس که شب گذشته در مسجد محمد رسول الله(ص) شهر اقبالیه برگزار شد، حجت الاسلام سید محمد‌حسن ابوترابی عضو هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه ضمن بیان اینکه دنیا و آخرت انسان در سایه دین داری بدست می‌آید و حقیقت دین چیزی جز تسلیم بودن در برابر خدا نیست گفت: کسانی که وارد کربلا شدند دین‌دار بودند و دینشان آن‌ها را کربلایی کرد و کسانی مانند حضرت عباس(ع) دین را در مقابل کفار حراست کردند.

 

وی ادامه داد: در روز قیامت فقط قلب‌های تسلیم شده در برابر اراده خداوند راه می‌یابند. علت اعتقاد راسخ و ایمان جبهه امام حسین(ع) این بود که به حقایق دین راه یافته بودند. چرا که دین در قبول امامت معنا پیدا می‌کند و دین داران واقعی کسانی هستند که امام زمان خود را می‌شناسند و از آن امام پیروی می‌کنند و به راه آن حضرت وفادارند.

 

ابوترابی بیان کرد: طبق روایات معتبر اهل سنت کسی که امام زمان خود را نشانسد از اسلام و توحید بهره ای نبرده است. پس حقیقت دین در حوزه مبانی اعتقادی و نظری در امام شناسی و اعتقاد به امام معنا پیدا میکن. و در سایه این معرفت فضایل اخلاقی تجلی میشود و در سایه فضایل اخلاقی عمل صالح رخ می دهد و چنین انسانی متدین محسوب می‌شود.

 

وی حضرت ابوالفضل(ع) را نماد ایثار، بصیرت، گذشت دانست و تصریح کرد: دین مداری بالا‌ترین درس عاشورا است. انسان باید در ابتدا خدای خود، دین خود و امام خود را بشناسد و سپس به امام خود ایمان آورد و او را اطاعت کند ولکن این روح عاشورا است.

 

ابوترابی اظهار کرد: انسان متدین در هر جایگاهی دین‌دار استـو طبق فرمایش امیرالمونین(ع)؛ «اگر دین نبود امنیت نیز نبود.» و دین‌داری باعث ایستادگی رزمندگان و اسیران در جبهه پایداری شد چراکه دفاع مقدس محصول دین بود.

 

وی در پایان گفت: شهید محسن حججی محصول دین‌داری و دین‌باوری است چراکه دین‌داری رزمندگان باعث آزادی سوریه و عراق شد. در مدرسه عاشورا باید دین‌دار شد و از عاشورا درس تسلیم خدا شدن می‌گیریم.

۲۷۴ total views, 1 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB