راه‌اندازی سامانه توزیع گوشت و مرغ در استان
راه‌اندازی سامانه توزیع گوشت و مرغ در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: در روزهای آینده سامانه توزیع گوشت و مرغ در استان راه‌اندازی می‌شود و تمام مراکز عرضه کالا و حتی سوپرمارکت‌ها می‌توانند با اتصال به این سامانه نسبت به توزیع گوشت و مرغ اقدام کنند.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از قزوین با تأکید بر اینکه مردم هیچ نگرانی و دغدغه‌ای برای تأمین کالاهای اساسی نداشته باشند، اظهار کرد: با توجه به فراررسیدن روزهای پایانی سال و افزایش خریدها، ستاد تنظیم بازار استان تدابیر ویژه‌ای برای تهیه و توزیع کالاهای اساسی مردم اندیشیده است.

وی با اشاره به تأمین و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در استان افزود: کالاهای پرمصرف مردم شامل مرغ، گوشت قرمز، میوه، قند و شکر است بنابراین این کالاها به اندازه کافی و حتی بیش از نیاز مردم استان تأمین و ذخیره‌سازی شده است و هیچ‌گونه نگرانی بابت تأمین این کالاها در استان وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اضافه کرد: نکته دوم بحث راه‌اندازی نمایشگاه بهاره است که این نمایشگاه از ۱۴ اسفندماه در مرکز و سایر شهرستان‌های استان آغاز بکار کرده و کار توزیع کالاهای اساسی مردم را برعهده دارد.

حبیبی ادامه داد: در این نمایشگاه علاوه‌بر کالاهای اساسی سایر اقلام مورد نیاز مردم مانند پوشاک، انواع خوراکی‌ها و آجیل توزیع می‌شود و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از کالاهای قابل عرضه در این نمایشگاه به صورت مستقیم از واحدهای تولیدی مانند بیدستان و مهرام در نمایشگاه عرضه می‌شود، برای تمام کالاها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در بحث آجیل تأکید شده که این محصول حتما ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار در نمایشگاه بهاره عرضه شود.

تشدید بازرسی‌ها در روزهای پایانی سال

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین با بیان اینکه بازرسی‌ها و نظارت‌ها در ایام پایانی سال تشدید می‌شود، تصریح کرد: در این ایام بازرسان تعزیرات حکومتی، اداره کل بازرسی، جهادکشاورزی و صمت حضور پررنگی در بازار و مراکز خرید استان دارند بنابراین هر گونه تخلفی که مشاهده شود را به سرعت رسیدگی کرده و حکم لازم توسط قاضی تعزیرات حکومتی صادر می‌شود.

حبیبی گفت: تأکید کردیم متولیان امر بازار مانند مدیران جهادکشاورزی و صمت به صورت مستمر اطلاع‌رسانی لازم را برای مردم داشته باشند تا شهروندان و مراکز عرضه کالاها در جریان امور قرار گیرند.

وی بیان کرد: هماهنگی‌های لازم در ستاد تنظیم بازار به وجود آمده است و امیدواریم مشکلی در عرضه کالاهای مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال و آستانه عید نوروز نداشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین افزود: مردم دغدغه و نگرانی بابت کمبود کالاها نداشته باشند امکان دارد قیمت‌ برخی از کالاها مانند گوشت و مرغ نوسان داشته باشد اما اگر گران‌فروشی مشاهده شود قطع به یقین برخورد می‌شود.

حبیبی اضافه کرد: واردات بیش از ۳۰ هزار تن گوشت، مرغ و دام زنده و گوشت منجمد قطع به یقین قیمت‌ها را به سمت تعادل پیش می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه صف طولانی گوشت و مرغ در استان حذف شود در روزهای آینده سامانه توزیع گوشت و مرغ برای استان طراحی و راه‌اندازی می‌شود و فروشگاه‌ها و اصناف با اتصال به این سامانه می‌توانند نسبت به توزیع گوشت و مرغ اقدام کنند که این امر موجب حذف صف‌های طولانی گوشت و مرغ  در استان می‎‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار کرد: میوه مورد نیاز مردم برای شب عید نیز ذخیره‌سازی شده است اما با توجه به فسادپذیری بالای میوه‌ها سعی شده توزیع این کالا از ۲۵ اسفندماه و با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار آغاز شود.

حبیبی یادآور شد: با راه‌اندازی سامانه گوشت و مرغ در استان تمام مراکز فروشگاهی، تعاونی‌های مصرف و سوپرمارکت‌ها می‌توانند به این سامانه متصل شده و اقدام به توزیع گوشت و مرغ کنند تا توزیع راحت‌تری داشته باشیم.

  • منبع خبر : فارس